OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE         Wniebowstąpienie Pańskie 29 maja 2022

 1. Dziś, o godz. 10.30 trzecia grupa dzieci z naszej parafii przystąpi/przystąpiła do I Komunii świętej. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu naszej świątyni do Uroczystości, a także za dar ołtarza – ornat koloru białego. Dzieci i rodziców zapraszamy do uczestnictwa w Białym Tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 2. Również dziś /w niedzielę/ o godz. 12.00 Pierwsza Msza św. – Prymicja ks. Michała Roguckiego, który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie. Michała i Jego rodzinę otoczmy naszą życzliwą modlitwą. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.30.
 3. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna w naszym kościele jest odprawiana w maju podczas nabożeństwa majowego w dni powszednie o 17.30, w czerwcu podczas nabożeństwa czerwcowego po Mszy św. wieczornej.
 4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane będą w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.
 5. W poniedziałek – 30 maja święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.
 6. We wtorek – 31 maja święto Nawiedzenia NMP.
 7. W środę – 1 czerwca wspomnienie św. Justyna. Dzień Dziecka.
 8. W piątek – 3 czerwca wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy. O godz. 17.00 spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej w Sali św. Marty.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa; w czwartek po Mszy św. wieczornej, w piątek po Mszy o godz. 7.00 i wieczornej, w sobotę po Mszy o godz. 7.00, w niedzielę po Mszy o godz. 9.00 nabożeństwo i procesja eucharystyczna dookoła Kościoła.
 10. W czwartek i piątek – 2 i 3 czerwca indywidualne spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców z ks. Proboszczem, w kancelarii parafialnej od godz. 19.00 do 21.00. Zapraszamy.
 11. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii uroczystości odpustowe oraz 40 godzinne nabożeństwo eucharystyczne. Porządek nabożeństwa 40 godzinnego: 4 czerwca w sobotę Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W ciągu dnia adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Po Mszy św. wieczornej czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. W niedzielę nauki podczas każdej Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele pomiędzy Mszami. W poniedziałek – święto Matki Kościoła – Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W ciągu dnia adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.
 12. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium, które odbędzie się 31 maja o godz. 16:00 w gmachu Seminarium przy ul. Warszawskiej 46 w Białymstoku.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii w minioną niedzielę na tacę, a także przekazane indywidualnie i na konto parafii.
 14. Zmartwychwstałego Pana prośmy o pokój w naszych rodzinach i na świecie. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.