OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                  VI Niedziela Wielkanocna 22 maja 2022

 1. Dziś, o godz. 10.30 druga grupa dzieci z naszej parafii przystąpi/przystąpiła do I Komunii świętej. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu naszej świątyni do Uroczystości, a także za dar ołtarza – ornat koloru białego. Dzieci i rodziców zapraszamy do uczestnictwa w Białym Tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę szczególnie modlić się będziemy o dobre urodzaje.
 3. We wtorek – 24 maja wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzień modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w Sali św. Marty wszystkich liderów i odpowiedzialnych za wspólnoty, grupy formacyjne naszej parafii. Tematem spotkania będzie planowany Dzień Jedności Wspólnot, a także utworzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie informacyjne z siostrą Damianą na temat Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu, którego główną ideą jest comiesięczne przyjęcie do swego domu na kilka dni /1-3 dni/ kapliczki Matki Bożej.
 5. W czwartek – 26 maja wspomnienie św. Filipa Neri. Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach i życzliwości o naszych mamach.
 6. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna w naszym kościele będzie odprawiana w maju podczas nabożeństwa majowego w dni powszednie o 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. W czerwcu podczas nabożeństwa czerwcowego po Mszy św. wieczornej.
 7. W sobotę – 28 maja wspomnienie bł. K Stefana Wyszyńskiego.
 8. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego: o godz. 10.30 trzecia grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii świętej.
 9. Również w niedzielę o godz. 12.00 Pierwsza Msza św. – Prymicja ks. Michała Roguckiego, który dzień wcześniej w sobotę o godz. 11.00 w katedrze białostockiej przyjmie święcenia kapłańskie. Michała i Jego rodzinę otoczmy naszą życzliwą modlitwą. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.30.
 10. Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza 27 i 28 maja na oratorium „Quo vadis”. Informacje na plakacie i na stronie internetowej Opery.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii w minioną niedzielę na tacę, a także przekazane indywidualnie i na konto parafii.
 12. Zmartwychwstałego Pana prośmy o pokój w naszych rodzinach i na świecie. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.