OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                  V Niedziela Wielkanocna 15 maja 2022

 1. Dziś, o godz. 10.30 pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przystąpi/przystąpiła do I Komunii świętej. Dzieci i rodziców zapraszamy do uczestnictwa w Białym Tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu naszej świątyni do Uroczystości, a także za dar ołtarza – ornat koloru białego.
 2. Z okazji uroczystości Wspomnienia świętego Izydora Oracza: dziś o godz. 13.00 Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, następnie uhonorowanie Laureatów XVIII Edycji Medalem Świętego Izydora Oracza za Szczególne Zasługi w Rolnictwie i Osób zaangażowanych w szerzenie kultu Patrona Rolników. O godz. 13.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Henryka Ciereszko.
 3. W poniedziałek – 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 4. W czwartek – 19 maja Instytut Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego zaprasza na comiesięczny dzień skupienia osób adorujących Najświętszy Sakrament w naszej Kaplicy Wieczystej Adoracji: o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, Msza św. o godz. 18.00 i po Mszy św. konferencja: „Posłani w pokoju Chrystusa” do świata po pandemii.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej parafii, w dni powszednie o godz. 17.30, w soboty, jeżeli pozwoli pogoda, nabożeństwo majowe przy grocie Matki Bożej, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 druga grupa dzieci z naszej parafii przyjmie I Komunię świętą.
 7. Spotkanie modlitewno – formacyjne, księży moderatorów, zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w sobotę, 21 maja w Archikatedrze Białostockiej. Rozpoczęcie w sali parafialnej o godz. 10.00.
 8. Dziękujemy Stowarzyszeniu Izydora Oracza za sfinansowanie odnowienia kaplicy św. Izydora Oracza w naszym kościele i firmie pana Grzegorza Kossakowskiego za wykonanie niezbędnych prac remontowych.
 9. Bóg zapłać! za hojne ofiary złożone w minioną niedzielę na potrzeby Seminarium Duchownego, a także podczas Dni ze św. Leopoldem na potrzeby Białostockiego Hospicjum.
 10. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii.
 11. Zmartwychwstałego Pana prośmy o pokój w naszych rodzinach i na świecie. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.