OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     IV Niedziela Wielkanocna 8 maja 2022

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, Początek Tygodnia Modlitwy o Powołania.  Witamy w naszej wspólnocie alumna Jakuba, przedstawiciela AWSD. Modlitwą i ofiarą złożoną na tacę możemy dziś wesprzeć Seminarium Duchowne.
 2. Dziś o godz. 18.00 rozpoczyna się przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na spotkanie młodzież z klasy VIII, osoby zainteresowane, które chcą przyjąć ten sakrament, a także rodziców i opiekunów kandydatów do bierzmowania.
 3. W poniedziałek – 9 maja uroczystość św. Stanisława, głównego Patrona Polski. Msze św. w naszej parafii o 6.30, 7.00, 9.00 i o 18.00. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy seniorów i osoby starsze, po Mszy św. nabożeństwo majowe /dodatkowe w tym dniu/ przy kapliczce między brzozami. Dzień imienin ks. Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego.
 4. We wtorek – 10 maja Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza o godz. 17.00 na wspólny różaniec, o 17.30 nabożeństwo majowe, 18.00 Mszę św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja, po Mszy św. spotkanie formacyjne w Sali św. Marty.
 5. W środę – 11 maja Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza o godz. 17.00 na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.
 6. W czwartek – 12 maja wspomnienie św. Leopolda Mandićia, apostoła pojednania i patrona w chorobach nowotworowych. Zapraszamy na dni ze Świętym Leopoldem: 11 i 12 maja, w środę i czwartek o godz. 18.00 Msza św. z modlitwą za chorych i możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 7. W piątek – 13 maja wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec fatimski wokół kościoła.
 8. W sobotę – 14 maja święto św. Macieja, Apostoła.
 9. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej parafii, w dni powszednie o godz. 17.30, w soboty, jeżeli pozwoli pogoda, nabożeństwo majowe przy grocie Matki Bożej, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.
 10. W przyszłą niedzielę – 15 maja o godz. 7.30 Msza św. w intencji KŻR św. Andrzeja Boboli. Po Mszy św. wspólny różaniec w kościele. O godz. 10.30 I Komunia Święta. Po południu uroczystości Wspomnienia świętego Izydora Oracza: godz. 13.00 Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, 13.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Henryka Ciereszko. Po Mszy uhonorowanie Laureatów XVIII Edycji Medalem Świętego Izydora Oracza za Szczególne Zasługi w Rolnictwie i Osób zasłużonych w szerzenie kultu Patrona Rolników.
 11. Trwa rekrutacja w Punkcie Przedszkolnym Promyczki na osiedlu Pieczurki przy ul. Włościańskiej 101 /kontakt: www.promyczki.bialystok.pl, kontakt@promyczki.bialystok.pl, tel. 504631459/
 12. Dziękujemy wszystkim uczestnikom parafialnego rajdu rowerowego i pielgrzymki do Studzienicznej.
 13. Dziękujemy za bezinteresowną pracę przy kwiatach i krzewach wokół naszego kościoła, osobom, które w ostatnich dniach poświęciły swój czas i siły. Osoby chętne, które chciałyby w taki sposób służyć w parafii zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem.
 14. Składamy serdeczne podziękowanie za pomoc, którą wsparliśmy misyjną działalność ks. Jana Adamowicza w Boliwii.
 15. Bóg zapłać również za ofiary złożone na potrzeby parafii: indywidualne oraz na tacę remontową.
 16. Zmartwychwstałego Pana prośmy o pokój na świecie i Jego miłosierne błogosławieństwo.