OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                  III Niedziela Wielkanocna 1 maja 2022

1. Witamy w naszej wspólnocie ks. Jana Adamowicza, pallotyna, naszego parafianina, aktualnie misjonarza w Boliwii, który modli się z nami i głosi Słowo Boże. W miarę możliwości prosimy o modlitwę i wsparcie materialne ofiarą do puszek działalności misyjnej ks. Jana.

2. Dziś Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Zachęcamy do  czytania i rozważania fragmentów Biblii w swojej rodzinie.

3. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe w naszej parafii, w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.

4. W poniedziałek – 2 maja wspomnienie św. Atanazego. Dzień Flagi Rzeczypospolitej.

5. We wtorek – 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszym kościele o 6.30, 7.00, dodatkowe Msze św. 9.00, 16.30 i 18.00. Kancelaria w tym dniu nieczynna.

6. We środę – 4 maja wspomnienie św. Floriana.

7. W piątek – 6 maja święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, odbędzie się spotkanie Arcybractwa Staży Honorowej o godz. 17.00 w Sali św. Marty. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Sercu Pana Jezusa za grzechy. Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację w każdy piątek po Mszy św. wieczornej.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa po Mszy św. o godz. 7.00.

9. Odbyło się bliższe przygotowanie dzieci klasy III do sakramentu pokuty. Dziękujemy rodzicom za pomoc i towarzyszenie dzieciom podczas I spowiedzi przed Uroczystością I Komunii świętej.

10. W przyszłą niedzielę – 8 maja Niedziela Dobrego Pasterza, Dzień Modlitwy o Powołania, w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwie o naszym parafianinie, diakonie Michale Roguckim, który 28 maja przyjmie święcenia kapłańskie w Archikatedrze Białostockiej. W naszej parafii za tydzień będziemy gościć przedstawiciela Seminarium Duchownego, który będzie z nami się modlił i zbierze ofiary na tacę przeznaczone na potrzeby Seminarium.

11. Również 8 maja o godz. 18.00 rozpoczyna się przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na spotkanie młodzież z klasy VIII, osoby zainteresowane, które chcą przyjąć ten sakrament, a także rodziców i opiekunów kandydatów do bierzmowania.

12. Zapraszamy wszystkich chętnych z naszej parafii na pielgrzymki i rajd:

· Rodzinny parafialny rajd rowerowy do Supraśla. 2 maja - rozpoczęcie o godz. 10.00 przy kościele. W planie ognisko i śpiewanie pieśni patriotycznych. Trasa ok. 35 km.

· Rodzinna Pielgrzymka do Studzienicznej, Lipska i Sokółki. 3 maja - wyjazd o 8.00 spod kościoła. W planie obiad oraz ognisko. Koszt całości 70 zł.

· Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. 7 maja o godz. 8.00 wyruszy z Białostockiej Katedry. Msza św. w Krypnie o godz. 18.00. Koszt pielgrzymki 7 zł. Możliwość powrotu autokarem. Zapisy na trasie.

13. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na Caritas Archidiecezji - przekazaliśmy 2121 zł. Bóg zapłać również za ofiary na potrzeby parafii w kwocie 550 zł., jak również ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone będą w całości na trwające remonty.

14. Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na koncert oratoryjny „Pieśń o Bogu ukrytym” na podstawie poematu Karola Wojtyły, z muzyką Włodka Pawlaka, we wtorek 3 maja o godz. 19.00.

15. Ukazał się nowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Jego głównym tematem jest macierzyństwo. Czasopismo znajduje się na stoliku pod chórem. Ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.

16. Zmartwychwstałego Pana prośmy o pokój na świecie, przyjmijmy Jego błogosławieństwo.