OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE          Niedziela Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Prośmy Zmartwychwstałego Pana o Miłosierdzie dla nas i świata całego.
 2. Zgodnie z kalendarzem juliańskim, na dzisiejszą niedzielę przypada Wielkanoc, obchodzona przez kościoły wschodnie. Składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne zwłaszcza Ojcu Andrzejowi i całej wspólnocie Kościoła Grekokatolickiego spotykającego się na modlitwie w naszym dolnym kościele.
 3. Z wielką radością informujemy, że nasz parafianin, alumn Seminarium Duchownego w Białymstoku, diakon Michał Rogucki, zamierza dnia 28 maja w Archikatedrze Białostockiej przyjąć święcenia kapłańskie. Michała i całą Jego rodzinę polecajmy Bogu w modlitwie.
 4. W poniedziałek – 25 kwietnia święto św. Marka Ewangelisty. Dzień modlitwy o urodzaje.
 5. We wtorek – 26 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Msza św. wieczorna w intencji Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy spotkanie w Sali św. Marty.
 6. We środę – 27 kwietnia uroczystość św. Jerzego, głównego Patrona Archidiecezji.  Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. 
 7. W piątek – 29 kwietnia święto św. Katarzyny Sieneńskiej. 43. rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego.
 8. W ramach przygotowania do uroczystości I Komunii Świętej, zapraszamy już w tym tygodniu na nabożeństwo pokutne i I spowiedź dzieci z klas III. We wtorek 26 kwietnia o godz. 19.00 dzieci z SP 10, w środę 27 kwietnia o godz. 19.00 dzieci z SP 19 i w czwartek 28 kwietnia dzieci z SP 28. Prosimy, aby do spowiedzi przystąpili również rodzice i opiekunowie, rodzeństwo i chrzestni, jako przykład wzorowej postawy chrześcijańskiej.
 9. XXVII Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 7 maja o godz. 8.00. Msza św. w Krypnie o godz. 18.00. Koszt pielgrzymki to 7 zł. Istnieje możliwość powrotu autokarem. Zapisy na trasie.
 10. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Po Mszy o 9.00 rozpoczynamy nabożeństwo majowe, połączone z procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.
 11. Niedziela 1 maja w naszej parafii będzie miała charakter misyjny. Będziemy gościć ks. Jana Adamowicza, pallotyna, naszego parafianina, aktualnie misjonarza w Boliwii, który na każdej Mszy św. wygłosi Słowo Boże. Już dziś prosimy o wsparcie ofiarami do puszki jego placówki i działalności misyjnej.
 12. W niedzielę 8 maja o godz. 18.00 rozpoczyna się przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na spotkanie młodzież z klas 8, a także osoby zainteresowane, które chcą przyjąć ten sakrament. Prosimy o obecność na powyższym spotkaniu rodziców i opiekunów kandydatów do bierzmowania.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie Świąt Wielkanocnych. 
 14. Dziękujemy również za ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na trwające w parafii remonty.
 15. Zmartwychwstałego Pana prośmy o pokój na świecie i Jego miłosierne błogosławieństwo dla nas i naszych bliskich.