OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE              Niedziela Palmowa 10 kwietnia 2022

 1. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy dziś  o godz. 20.00 na Drogę krzyżową ulicami osiedla. Zabierzmy świece i lampiony.
 2. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na wspólną modlitwę we wtorek 12 kwietnia o godz. 17.00 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., po Mszy spotkanie w Sali św. Marty.
 3. Do spowiedzi przed Świętami można przystąpić: w poniedziałek, wtorek i środę: od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 17.00 do 19.00. W Wielki Czwartek od godz. 14.00 do 17.45. W Wielki Piątek od godz. 10.00 do 15.00. W Wielką Sobotę od godz. 9.00 do godz. 18.00.
 4. Skarbonki z ofiarami jałmużny wielkopostnej, które przeznaczymy na pomoc seniorom składamy do kosza Caritas ustawionego przed głównym ołtarzem, tam również można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. Wielki Czwartek – w Archikatedrze białostockiej o godz. 9.00 Msza Krzyżma, zachęcamy do udziału, zwłaszcza ministrantów. Również o godz. 9.00 będzie sprawowana w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę Godzina Czytań i Jutrznia pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity.
 6. Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek w naszej parafii o godz. 18.00. Wielki Piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa o godz. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiary zbierane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na miejsca kultu w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły /osoby od 18 do 60 roku życia/ i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych /od 14 roku życia/.
 7. Wielka Sobota: Wigilia Paschalna o godz. 20.00 /zabieramy świece/, świecenie pokarmów od godz. 9.00 do 18.00 co pół godziny /w przypadku dużej ilości osób – co 15 minut/. Nocna adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 22.00 do 6.00. Zapraszamy wspólnoty i grupy z naszej parafii do animowania adoracji w poszczególnych godzinach.
 8. Niedziela Wielkanocna - rezurekcja o godz. 6.00 z procesją dookoła kościoła, nie ma Mszy św. o 7.30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów na procesji rezurekcyjnej oraz chętne dzieci do noszenia poduszek i innych emblematów religijnych. Próba dzieci we wtorek o godz. 18.00 przy kościele. Zapraszamy również dorosłych do włączenia się w procesję, do niesienia sztandarów, feretronów. Postarajmy się, żeby procesja była piękna i godna przy tak wielkiej Uroczystości.
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 w Wielki Czwartek do godz. 8.00 w Niedzielę Wielkanocną odbywa się w kościele. Kaplica Adoracji w tym czasie pozostaje zamknięta.
 10. Kancelaria parafialna będzie czynna do Wielkiej Środy włącznie.
 11. Szczegółowy grafik transmisji liturgii Wielkiego Tygodnia w TVP, jak też porządek nabożeństw i godziny spowiedzi dostępny jest w gablotach, na stronie internetowej parafii oraz na Facebooku.
 12. Dziękujemy bardzo parafianom zaangażowanym w sprzątanie kościoła w minioną sobotę.
 13. Bóg zapłać! za ofiary złożone na potrzeby parafii, w  wysokości 1430 zł.
 14. Życzymy owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia i radosnych Świąt Wielkanocnych.