OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    V Niedziela Wielkiego Postu 3 kwietnia 2022

 1. Dziś trzeci dzień parafialnych Rekolekcji. Nauki rekolekcyjne głoszone są podczas każdej Mszy św.  O godz. 20.30 zapraszamy na spotkanie „Odpowiedzi na dobranoc”, które zakończy się Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.
 2. W poniedziałek – 4 kwietnia rozpoczynają się Rekolekcje szkolne, jest to dzień konferencji w szkołach. We wtorek – 5 kwietnia spotkanie w kościele i spowiedź: I grupa (SP 19 i SP 10) godz.9.00, II grupa (SP 28 i STO) godz.10.30. Środa – 6 kwietnia spotkanie w kościele i Eucharystia: I grupa (SP 19 i SP 10) godz.9.00, II grupa (SP 28 i STO) godz.10.30 kl. II i III, godz.11.30 kl. IV-VIII.
 3. Również w poniedziałek – 4 kwietnia o godz. 17.30 w naszej parafii będzie różaniec w intencji pokoju na świecie.
 4. W czwartek – 7 kwietnia przypada pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. wieczornej. Natomiast o godz. 19.00 w kancelarii ostatnie spotkanie synodalne na etapie parafii. Zapraszamy  wszystkich zainteresowanych do udziału.
 5. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii osób chorych, które chcą przyjąć kapłana z posługą sakramentalną w domu. Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 9 kwietnia.
 6. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: Gorzkie żale: wtorek i czwartek o 17:30, w niedzielę po Mszy św. o 9:00. Droga krzyżowa w piątek o 17:15 dla dzieci o 18:45 dla dorosłych. Katecheza wielkopostna we środy po Mszy św. o 18:00.
 7. W sobotę – 9 kwietnia od godz. 8.00 zapraszamy chętnych do generalnego sprzątania naszego kościoła przed świętami. Potrzebujemy w tym zakresie pomocy, prosimy o zabranie niezbędnych narzędzi.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Do kosza Caritas ustawionego przed ołtarzem będzie można złożyć skarbonki z ofiarami Jałmużny wielkopostnej, które przeznaczone będą na pomoc seniorom. O godz. 20.00 zapraszamy na Drogę krzyżową ulicami naszego osiedla w pobliżu kościoła.
 9. Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek, 8 kwietnia i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze.
 10. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku, w dniach 22 – 24 kwietnia zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Seminarium Duchownego.
 11. Kontynuujemy akcję „Paczka dla Ukrainy”. Niezamkniętą paczkę można dostarczyć od poniedziałku do piątku do kancelarii parafialnej w godzinach 16.00 – 17.45. Natomiast w zakrystii można nabyć świece paschałki na stół wielkanocny rozprowadzane przez Caritas Archidiecezji Białostockiej.
 12. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia" poświęconego zbliżającym się świętom wielkanocnym. Czasopismo znajduje się na stoliku pod chórem. Ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na tacę remontową oraz w ofiarach indywidualnych.
 14. Życzymy wszystkim owocnego przeżywania Wielkiego Postu, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i pokoju serca.