OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   IV Niedziela Wielkiego Postu 27 marca 2022

 1. Dziś o godz. 19.00 w kancelarii odbędzie się kolejne spotkanie synodalne. Temat: Rozeznawanie i podejmowanie decyzji. Owocem prac parafialnego zespołu synodalnego jest postulat zorganizowania katechez dla dorosłych. Na stronie internetowej parafii zamieściliśmy ankietę, w której prosimy o wyrażenie swojej opinii odnośnie wyboru najlepszego dnia i godziny planowanych katechez.
 2. W poniedziałek – 28 marca o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji pokoju na świecie.
 3. We środę – 30 marca po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na katechezę wielkopostną.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa: w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 7.00.
 5. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii osób chorych, które chcą przyjąć kapłana z posługą sakramentalną w domu. Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 9 kwietnia.
 6. W zakrystii można nabyć świece paschałki na stół wielkanocny rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za świecę dużą 15 zł., a za małą 10 zł.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: Gorzkie żale: wtorek i czwartek o 17:30 oraz niedzielę po Mszy św. o 9:00. Droga krzyżowa w piątek o 17:15 dla dzieci o 18:45 dla dorosłych. Katecheza wielkopostna we środy po Mszy św. o 18:00.
 8.  Rekolekcje wielkopostne czyli „Sztuka recyklingu duchowego” w dniach 1 – 3 kwietnia w naszej parafii wygłosi ks. Tomasz Grądzki, student z Rzymu. Program: 1 i 2 kwietnia Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00, w niedzielę 3 kwietnia podczas każdej Mszy św. W piątek o godz. 20.00 droga krzyżowa dookoła kościoła, w sobotę i niedzielę o godz. 20.30 rekolekcjonista postara się udzielić nam „Odpowiedzi na dobranoc”, na wcześniej przygotowane pytania, które można napisać i składać od dziś w koszu znajdującym się przy ołtarzu. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim.
 9. Rekolekcje szkolne 4 – 6 kwietnia. W poniedziałek – 4 kwietnia dzień konferencji w szkołach. We wtorek – 5 kwietnia spotkanie w kościele i spowiedź: I grupa (SP 19 i SP 10) godz.9.00, II grupa (SP 28 i STO) godz.10.30. Środa – 6 kwietnia spotkanie w kościele i Eucharystia: I grupa (SP 19 i SP 10) godz.9.00, II grupa (SP 28 i STO) godz.10.30 kl. II i III, godz.11.30 kl. IV-VIII.
 10. W dniach 3-5 kwietnia, niedziela - poniedziałek - wtorek, o godz. 18.00,w Archikatedrze Białostockiej, Rekolekcje wielkopostne pod hasłem "Miłość i Światło" poprowadzi Jezuita,                       o. Bartłomiej Hućko dla parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na trwające w parafii remonty.
 12. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Ukrainy”. Niezamkniętą paczkę /gdyż organizatorzy muszą sprawdzić przed zamknięciem jej zawartość/ można dostarczyć od poniedziałku do piątku do kancelarii parafialnej w godzinach 16.00 – 17.45.
 13. Życzymy wszystkim owocnego przeżywania Wielkiego Postu, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i pokoju serca.