OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       III Niedziela Wielkiego Postu 20 marca 2022

 1. Dziś o godz. 19.00 w kancelarii odbędzie się kolejne spotkanie synodalne. Temat: Władza i uczestnictwo.
 2. W poniedziałek – 21 marca o godz. 17:30 zapraszamy na różaniec w intencji pokoju na świecie. Tak będziemy się modlić w każdy poniedziałek Wielkiego Postu.
 3. We wtorek – 22 marca o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy św.  spotkanie w sali św. Marty.
 4. We czwartek – 24 marca Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką ustanowiony przez Sejm RP.
 5. W tym tygodniu w piątek – 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia kiedy podejmujemy adopcję duchową. Msze św. w naszej parafii o godzinie 6:30, 7.00, 9:00, 16.30 oraz 18:00. Po Mszy św. o godzinie 18:00 będzie miał miejsce akt zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie który kończy 30 dniowe rekolekcje zawierzenia.
 6. Papież Franciszek, w związku z trwającą zbrojną agresją Rosji na Ukrainie, w piątek 25 marca (Uroczystość Zwiastowania Pańskiego) o godz. 17.00 dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie w tym samym czasie trwali na modlitwie zjednoczeni z Biskupem Rzymu. W naszej parafii Eucharystia w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji i Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.30.
 7. Następna niedziela – 27 marca przypada IV niedziela Wielkiego Postu tak zwana niedziela laetare.
 8. W zakrystii można nabyć świece paschałki na stół wielkanocny rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za świecę dużą 15 zł., a za małą 10 zł.
 9. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: Gorzkie żale: wtorek i czwartek o 17:30 oraz niedzielę po Mszy św. o 9:00. Droga krzyżowa w piątek o 17:15 dla dzieci o 18:45 dla dorosłych. Katecheza wielkopostna we środy po Mszy św. o 18:00. . Rekolekcje wielkopostne: parafialne 1 – 3 kwietnia, szkolne 4 – 6 kwietnia.
 10. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla środowiska akademickiego. Odbędą się one w dwóch turach. Pierwszą, w dniach 27-29 marca w parafii p.w. NMP Matki Kościoła wygłosi ks. Łukasz Kisielewski, drugą zaś, w dniach 3-5 kwietnia w parafii katedralnej o. Luca Bovio. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 19.30.
 11. Przedszkole Familijne i Szkoła Podstawowa STER, które łączą wysoki poziom nauczania z wychowaniem w wartościach chrześcijańskich, prowadzą nabór do przedszkola oraz klas I, II, III i IV szkoły podstawowej. Trwają dni otwarte. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii.
 13. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na trwające w parafii remonty.
 14. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Ukrainy”. Paczkę przygotowujemy w kartonie o wymiarach 53x40x30 cm i wadze nie przekraczającej 18 kg. Wypełniamy ją produktami, których listę znajdziecie parafialnej stronie internetowej. Niezamkniętą (organizatorzy muszą sprawdzić przed zamknięciem jej zawartość) można dostarczyć od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 – 17.45 do kancelarii parafialnej.
 15. Życzymy wszystkim owocnego przeżywania Wielkiego Postu, bożego błogosławieństwa oraz pokoju serca.