OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE        I Niedziela Wielkiego Postu 6 marca 2022

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas nawrócenia, modlitwy, postu i jałmużny. Bóg zapłać za gorliwą modlitwę w intencji pokoju w Ukrainie i za ofiary złożone na rzecz dzieci cierpiących w wojnie i uchodźców wojennych z Ukrainy. W poprzednią niedzielę i Środę Popielcową zebraliśmy 44980 zł, które przekazaliśmy potrzebującym.
 2. Dziś o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej kolejne spotkanie synodalne na temat: "Dialog z innymi wyznaniami chrześcijańskimi". Zapraszamy do udziału.
 3. W poniedziałek – 7 marca zapraszamy na modlitwę w intencji pokoju: o godz. 17.30 różaniec, o 18.00 Msza św., następnie adoracja eucharystyczna z modlitwą ze świętymi.
 4. We wtorek – 8 marca Dzień Kobiet. Naszą modlitwą, miłością i życzliwością otaczamy wszystkie Panie. W tym dniu Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę: o godz. 17.00 różaniec, o 18.00 Eucharystia, po Mszy św. spotkanie formacyjne w Sali św. Marty.
 5. W środę – 9 marca Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na wspólną modlitwę: o 17.00 Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej Bolesnej, o 18.00 Msza św.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca rozpoczyna formację "Szkoła modlitwy osobistej", podczas której będzie można pogłębić swoją relację z Bogiem, porządkując wiedzę na temat modlitwy.
 7. W przyszłą niedzielę przypada 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Otoczmy gorącą modlitwą Papieża i Jego posługę w Kościele i świecie.
 8. Zapraszamy na Nabożeństwa w Wielkim Poście: Gorzkie żale: wtorek i czwartek o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o 9.00. Droga krzyżowa: piątek o godz. 17.15 dla dzieci, o 18.45 dla dorosłych. Katecheza Wielkopostna: środa po Mszy św. o godz. 18.00. Rekolekcje wielkopostne: parafialne 1 – 3 kwietnia, szkolne 4 – 6 kwietnia.
 9. Nasza parafia włącza się w pomoc humanitarną dla ludności Ukrainy. Najlepiej przynieść jedną rzecz w większej ilości, co pomoże w segregacji. Dary składamy w godz. 17.00 – 18.00 w dawnej bibliotece, wejście tak jak do kancelarii.
 10. Skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną i Zdrapki Wielkopostne dla dzieci i młodzieży są jeszcze dostępne w zakrystii.
 11. Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 33. Rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana we środę, 9 marca, o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki.
 12. Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku ogłasza nabór do oddziału przedszkolnego – grupa "0” i klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023. Dni Otwarte odbędą się w dniach 9 i 30 marca w godzinach 16.00 – 18.00. Trwa też nabór do Liceum Ogólnokształcącego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku. Bliższe informacje na stronie internetowej www.szkola.misjonarki.pl.
 13. Dziękujemy za ofiary w wysokości 950 zł złożone na trwające w parafii remonty.
 14. W przyszłą niedzielę dobrowolnymi ofiarami do puszki będziemy wspierać misje.
 15. Ukazał się nowy numer "Dróg Miłosierdzia", który podejmuje temat nawrócenia właściwy dla czasu Wielkiego Postu. Do każdego egzemplarza dołączona jest książeczka z Drogą Krzyżową według rozważań bł. ks. Michała Sopoćki. Czasopismo znajduje się na stoliku pod chórem. Ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.
 16. Przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych w kościele i w kaplicy adoracji. Módlmy się o pokój w rodzinach i na świecie. Niech Bóg nam błogosławi.