1. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby naszej Archidiecezji.

2. We wtorek – 3 marca – II katecheza przedmałżeńska. Można dołączyć jeszcze do grupy. O godz. 18.00 Msza św. w kościele głównym, po Mszy św. ok. 18.45 spotkanie w dolnym kościele. Katechezy potrwają do 31 marca.

3. We środę – 4 marca – uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Msze św. w naszej parafii: 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. ku czci św. Kazimierza, będzie sprawowana o godz.18.00 w parafii św. Kazimierza w Białymstoku. W uroczystości wezmą udział; księża biskupi z całej Metropolii Białostockiej, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz związku zawodowego NSZZ „Solidarność”.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w czwartek i piątek po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. W pierwszą sobotę po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, różaniec z rozważaniami i litania.

5. Uroczystości dziękczynne za ocalenie miasta Białegostoku, w 31. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w poniedziałek 9 marca. O godz. 16.30. rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej, następnie procesja do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w czasie procesji Droga Krzyżowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 rozpocznie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego.

6. Przypominamy, że Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: każdy piątek WP Droga Krzyżowa dla dzieci godz. 17.30, dla dorosłych o godz. 18.45; Gorzkie Żale wtorek, czwartek o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. 
7. Rekolekcje wielkopostne przed V niedzielą WP 27-29 marca. W piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30 dla małżeństw, w niedzielę nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św. dodatkowo o godz. 19.30 dla małżeństw. 

8. Rekolekcje szkolne: 30 marca do 1 kwietnia. O godz. 9.00 klII-V, o godz.11.00 kl VI-VIII.

9. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii w V niedzielę WP 29 marca o godz. 15.00. 
10. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W zakrystii można odebrać skarbonki Caritas w ramach akcji „Dar juniora dla seniora”. Skarbonki z jałmużną złożymy do kosza Caritas ustawionego przed głównym ołtarzem w Niedzielę Palmową. 

11. Bóg zapłać! za ofiary złożone w minioną niedzielę do puszek w wysokości 4270 zł, które przeznaczymy na obiady w szkołach dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. 12. Ukazał się marcowy numeru „Dróg Miłosierdzia”, który może być pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu. Proponujemy artykuł "Spowiedź bez formułki" zawierający praktyczne wskazówki dla osób korzystających z sakramentu pokuty. Polecamy tekst o wielkopostnych wyzwaniach: poście, modlitwie i jałmużnie. Darmowy numer diecezjalnego miesięcznika można znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Zachęcamy do lektury!

13. Serdecznie witamy ks. Sławomira Kondziora, kapłana naszej Archidiecezji, długoletniego misjonarza w Argentynie, który od dziś rozpoczyna posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy Bożego błogosławieństwa, łask potrzebnych, jak też dobrego samopoczucia pośród nas i owocnej pracy.
Wszystkim obecnym tu na Eucharystii i Waszym bliskim, życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu.