OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                     VIII Niedziela Zwykła 27 lutego 2022

1. Słowo Arcybiskupa Metropolity ws. Pomocy uchodźcom z Ukrainy.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W naszej parafii po Mszy św. wieczornej będzie Wieczór Uwielbienia z modlitwą o pokój na świecie, którą poprowadzi zespół „Powołani by wielbić”.

3. W poniedziałek – 28 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja eucharystyczna z modlitwą o pokój.

4. We wtorek – 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

5. 2 marca – Środa Popielcowa. Początek Wielkiego Postu, czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W Środę Popielcową podczas każdej Mszy św. rozdamy skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną oraz Zdrapkę Wielkopostną dla dzieci i młodzieży, która jest propozycją pracy duchowej i zawiera zadania na Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

6. Nabożeństwa w Wielkim Poście: Gorzkie żale: wtorek i czwartek o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o 9.00. Droga krzyżowa: piątek o godz. 17.15 dla dzieci, o 18.45 dla dorosłych. Katecheza Wielkopostna: środa po Mszy św. o godz. 18.00. Rekolekcje wielkopostne: parafialne 1 – 3 kwietnia, szkolne 4 – 6 kwietnia.

7. W piątek – 4 marca uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej. Spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej o godz. 17.00 w Sali św. Marty. W naszej parafii Msze św. o 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00 w parafii św. Kazimierza.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa: w czwartek, piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 7.00. W I piątek Wielkiego Postu, włączymy się jako wspólnota parafialna do modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich.

9. Szkoły rozpoczynają rekrutację dzieci na nowy rok szkolny. Informujemy, że 1 marca od 17.00 do 19.00 będą Dni otwarte Szkoły Podstawowej nr 28,natomiast  3 marca od 16.30 do 18.00 Dni otwarte Szkoły Podstawowej nr 19. Więcej informacji na stronie internetowej poszczególnych szkół.

10. Bóg zapłać! za ofiary złożone w minioną niedzielę na potrzeby Seminarium Duchownego.

11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

12. Przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych w kościele i w kaplicy adoracji. Módlmy się o pokój w rodzinach i na świecie. Niech Bóg nam błogosławi.