OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE         VII Niedziela Zwykła 20 lutego 2022

 1. Witamy w naszej wspólnocie alumna Mateusza, przedstawiciela Seminarium Duchownego, który modli się z nami przez całą niedzielę, a także zbiera ofiary na tacę na potrzeby Seminarium.
 2. Dziś o godz. 9.00 zostanie/została poświęcona figura przedstawiająca chrzest Jezusa w Jordanie. Rzeźbę, która znajduje się przy chrzcielnicy, wykonał pan Krzysztof Madoń, artysta rzeźbiarz z Suchej Beskidzkiej. Dziękujemy anonimowym ofiarodawcom za ofiarę złożoną jako dziękczynienie za łaskę chrztu świętego, która częściowo pokryje koszty pracy artysty.
 3. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej dziś kolejne spotkanie synodalne na temat: „Prowadzenie dialogu w Kościele i społeczeństwie”. Serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek – 22 lutego święto Katedry św. Piotra. Szczególnie będziemy modlić się w tym dniu w intencji następcy św. Piotra, papieża Franciszka. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach Rycerstwa Niepokalanej, a po Mszy spotkanie w Sali św. Marty.
 5. W środę – 23 lutego wspomnienie św. Polikarpa. O godz.18.00 Msza św. rozpoczynająca 30-dniowe rekolekcje, które zakończą się 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Będzie to szczególny czas łaski i okazja do zawierzenia siebie oraz swojej rodziny Matce Bożej. Spotkania  rekolekcyjne będą odbywać się w każdy piątek po Mszy wieczornej. Serdecznie zachęcamy do udziału!
 6. W czwartek – 24 lutego przypada 23 rocznica tragicznej śmierci ks. Stanisława Andrukiewicza, pierwszego proboszcza parafii i budowniczego naszej świątyni. Msza św. w intencji ks. Stanisława o godz. 18.00. Po Mszy modlitwy przy grobie.
 7. Zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii do udziału w życiu wspólnoty Wiara i Światło, czyli Oazy. Program oazy formujący sumienia i charaktery ukształtował już wiele pokoleń Polaków. Spotkania odbywają się w piątki po mszy świętej wieczornej. Zgłoszenia i bliższe informacje u ks. Adama.
 8. W przyszłą niedzielę – 27 lutego – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z udziałem zespołu „Powołani by wielbić” oraz wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
 9. Trwa nabór na nowy rok szkolny do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. Dni otwarte szkoły: 26 lutego i 19 marca 2022 roku w godzinach 10.00-13.00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.szkola-katolicka.pl.
 10. Bóg zapłać! za ofiary złożone indywidualnie i na konto na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na trwające w parafii remonty.
 11. Przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych w kościele i w kaplicy adoracji. Prośmy o pokój w rodzinach i na świecie. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.