OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                               V Niedziela Zwykła 6 lutego 2022

 1. We wtorek – 8 lutego Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na wspólną modlitwę w naszym kościele: o godz. 17.00 różaniec dziękczynny, o godz. 18.00 Msza św.
 2. Również we wtorek o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej kolejne spotkanie synodalne na temat: „Współodpowiedzialni w misji”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej refleksji.
 3. W środę – 9 lutego Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na wspólną modlitwę: o godz. 17.00 Różaniec do Siedmiu Boleści M. B. Bolesnej, o godz. 18.00 Msza św.
 4. W czwartek – 10 lutego wspomnienie św. Scholastyki.
 5. W piątek – 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Światowy Dzień Chorego, okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 w szczególny sposób będziemy modlić się o ustanie pandemii i za chorych z naszej parafii. Bardzo prosimy o pomoc osobom chorym i starszym, aby umożliwić im tego dnia uczestnictwo w modlitwie.
 6. Bóg zapłać! za ofiary złożone na tacę 2 lutego w święto Matki Bożej Gromnicznej. Na potrzeby zakonów klauzurowych przekazaliśmy 4088 zł.
 7. Pragniemy serdecznie podziękować Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca, Ministrantom, młodzieży z Oazy, ks. Rafałowi, s. Gorettcie za uporządkowanie kościoła i sprzątnięcie dekoracji świątecznych.
 8. Zachęcamy do korzystania z odnowionej Kaplicy Wieczystej Adoracji, gdzie w obecności Jezusa Eucharystycznego można poświęcić czas na wyciszenie, refleksję, osobistą modlitwę, adorację, medytację, lekturę Pisma Świętego. Osoby chętne do podjęcia systematycznych adoracji mogą zgłaszać się w zakrystii. Przypominamy, że do kaplicy wchodzimy bezpośrednio z zewnątrz, w godzinach nocnych wejście po zgłoszeniu domofonem. Od poniedziałku do piątku w kaplicy adoracji będzie przerwa techniczna na sprzątanie w godz. 7.30 – 8.30, w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu jest w górnym kościele – wejście prawe drzwi wejścia głównego.
 9. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii, do włączenia się w Liturgiczną Służbę Ołtarza. Więcej informacji w zakrystii i u ks. Rafała.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie za systematycznie wpływające ofiary na trwające w parafii remonty. Dziękujemy za wsparcie i każdy gest życzliwości.
 11. Ukazał się nowy numer "Dróg Miłosierdzia". Artykuł "Podziel się sercem z bliźnim" nawiązuje do obchodzonego 11 lutego 30. Światowego Dnia Chorego i proponuje spojrzenie na osoby chore i cierpiące oczami lekarza oraz kapelana szpitalnego. Kolejny artykuł podejmuje problem osób w potrzebie: czy trzeba im pomagać? jak traktować potrzebujących, którzy odrzucają pomoc i jak traktować tych, którzy jej nadużywają? Czasopismo znajduje się na stoliku pod chórem. Ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.
 12. Dzisiejsza taca, zgodnie z zapowiedzią będzie darem naszej wspólnoty parafialnej na Fundusz Remontowo – Budowlany Archidiecezji. Dzięki ofiarom wszystkich białostockich parafii, Archidiecezja może podjąć konieczne prace remontowe. Bóg zapłać za dar serca! 
 13.  W trosce o zdrowie własne i nas wszystkich przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych w kościele i w kaplicy adoracji. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.