OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                               IV Niedziela Zwykła 30 stycznia 2022

 1. W poniedziałek – 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. o godz. 18.00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację, modlitwę uwielbienia i wstawienniczą w najbardziej pilnych intencjach. Intencje tak jak było w czasie kolędy, można składać w zakrystii lub skarbonie przy ołtarzu Matki Bożej.
 2. We wtorek – 1 lutego rozpoczynają się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Narzeczonych i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie bezpośrednio po Mszy św.
 3. W środę – 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Pożegnanie żłóbka. Dzień Życia Konsekrowanego, stąd taca w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe. Msze św. w naszej parafii o 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo gromnic, które można jeszcze nabyć w zakrystii.
 4. Również w środę – adoracja Najświętszego Sakramentu powraca do odnowionej kaplicy wieczystej adoracji, do której wchodzimy nowym wejściem, bezpośrednio z zewnątrz. W godzinach nocnych wejście po zgłoszeniu domofonem. Od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 8.30 w kaplicy adoracji będzie przerwa techniczna na sprzątanie, w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu w górnym kościele – wejście prawe drzwi wejścia głównego.
 5. Z uwagi na bezpieczeństwo, w kaplicy i na zewnątrz jest stały monitoring. Ogrzewanie, wentylacja i oświetlenie główne jest odpowiednio ustawione i prosimy o nieregulowanie wg własnych wymagań. Dla ułatwienia osobistej modlitwy w każdej ławce jest oświetlenie. Brakujące elementy wystroju kaplicy będą uzupełniane w miarę realizacji przez wykonawców. Ewentualne uwagi co do funkcjonowania kaplicy prosimy zgłaszać w kancelarii.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie tym którzy przyczynili się do odnowienia kaplicy, szczególnie architektowi, wykonawcom, sponsorom i Wam drodzy parafianie, bo to wspólne dzieło. Zachęcamy do korzystania z możliwości adoracji Jezusa Chrystusa w Eucharystii.
 7. W czwartek – 3 lutego wspomnienie św. Błażeja. Obrzęd poświęcenia świec i błogosławieństwo św. Błażeja po każdej Mszy św.
 8. W piątek – 4 lutego o godz. 17.00 spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej w Sali św. Marty.
 9. W sobotę – 5 lutego wspomnienie św. Agaty. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo chleba, wody i soli.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00, w piątek po Mszy św. o 7.00 i 18.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo i wspólny różaniec w kościele. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo eucharystyczne.
 11. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS 0000269579 można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas i w ogłoszeniach parafialnych.
 12.  Bóg zapłać! za ofiary na trwające nadal w parafii remonty, złożono w tym tygodniu w 6630 zł., dzisiejsza taca również przeznaczona jest na ten cel. Za tydzień ofiary z tacy przeznaczone będą na Fundusz Remontowo – Budowlany Archidiecezji. Przypominamy, że każde ofiary w/g potrzeby serca indywidualne czy zbiorowe można wpłacić: na konto parafialne, złożyć na tacę, w skarbonkach czy w kancelarii parafialnej.
 13.  W trosce o zdrowie własne i nas wszystkich prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych w kościele i w kaplicy adoracji, pamiętajmy o dystansie, dezynfekcji i maseczce. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.