OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                               II Niedziela Zwykła 9 stycznia 2022

 1. We wtorek – 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Prośmy Jednego Boga o zgodę i pokój w sercach ludzi wyznających różne religie, aby szczerze szukali prawdziwego Boga.
 2. W środę – 19 stycznia Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko obchodzi Imieniny. Najdostojniejszego Solenizanta polecajmy Bogu w naszych modlitwach.
 3. W czwartek – 20 stycznia o godz. 16.30 w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej Nieszpory Ekumeniczne Nabożeństwu przewodniczyć będzie Abp Józef Guzdek Metropolita Białostocki, a słowo Boże wygłosi Abp Jakub z Cerkwi Prawosławnej.
 4. Również w czwartek – 20 stycznie – Instytut Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego zaprasza na dzień skupienia. O godz. 17.30 adoracja w kościele i Msza św. o godz. 18.00.
 5. W piątek – 21 stycznia wspomnienie św. Agnieszki. Dzień Babci.
 6. W sobotę – 22 stycznia wspomnienie św. Wincentego Pallottiego. Święto Patronalne Sióstr Pallotynek posługujących w naszej parafii, a także Dzień Dziadka.
 7. Najbliższa niedziela będzie Niedzielą Słowa Bożego z racji rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego. Po Mszy św. o godz. 18.00 wspólne uwielbienie Boga i śpiewanie kolęd, razem ze scholą z parafii Grabówka.
 8. W niedzielę 23 i 30 stycznia ministranci będą rozprowadzać świece gromniczne. Ofiary złożone za świece będą wsparciem dla działalności Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii.
 9. W pierwszym tygodniu ferii od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci na „Ferie z Bogiem”. Każdego dnia planowane jest wyjście /Strefa wysokich lotów, lodowisko, ścianka wspinaczkowa i kulig/. Koszt za całość ok. 120 zł. Wymagana jest pisemna zgoda rodziców. Zajęcia od 9.30 do 14.00. Zbiórka w salce na plebanii.
 10. Bóg zapłać! wszystkim, którzy wspierają prowadzone prace remontowe. W ofiarach indywidualnych i na konto przy okazji spotkań kolędowych wpłynęło 36.520 zł. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii, pomimo często poważnych trudności związanych z pandemią, inflacją i podwyżkami.
 11. Dziękujemy tym, którzy znaleźli czas na spotkanie kolędowe w minionym tygodniu. Kontynuujemy nasze wyjątkowe kolędowanie. Spotykamy się w kościele o godzinie 18.00 na Mszy świętej prosząc Boga o błogosławieństwo dla rodzin naszej Parafii. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic:

12. Na spotkanie kolędowe przynosimy we własnych naczyniach wodę do poświęcenia i znicz, który zapalimy dla upamiętnienia zmarłych z rodziny. We wspólnej modlitwie będziemy Bogu polecać wszystkie osobiste i wspólnotowe intencje. Można je przesłać mailem, napisać na kartce i wrzucić do ustawionego przed ołtarzem kosza intencji, czy pozostawić w kancelarii lub zakrystii. Porządek spotkania kolędowego: Msza św., błogosławieństwo rodzin, błogosławieństwo wody, modlitwa za zmarłych przy grobie ks. Stanisława, pozostawienie zapalonych zniczy. Szczegółowy grafik spotkań kolędowych znajduje się w gablotach i na stronie internetowej parafii.

13. Przypominamy, że mając na uwadze prowadzone prace remontowe i inne bieżące wydatki, możemy według potrzeby serca wesprzeć budżet Parafii, następująco: wpłacić ofiary na konto /dane na stronie internetowej w zakładce kontakt i na stoliku pod chórem/, złożyć na tacę w kopercie /anonimowo czy z danymi ofiarodawcy/, złożyć ofiarę w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

14. Niech Bóg nam błogosławi, udziela zdrowia i łask potrzebnych.