OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1 stycznia 2022

 1. Dziś – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, pierwszy dzień Nowego 2022 Roku – święto nakazane. Porządek Mszy św. niedzielny. Można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym odmówieniu hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź. Za wstawiennictwem Matki Bożej modlimy się o pokój i pomyślność w Nowym  Roku.
 2. Jutro pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo eucharystyczne po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. W czwartek – 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na misje.
 4. W piątek 7 stycznia – spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej o godz. 17.00 w Sali Jana Pawła II.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa: w piątek po Mszy św. o 7.00 i 18.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo i wspólny różaniec w kościele.
 6. Decyzją Ks. Arcybiskupa, ze względu na sytuację epidemiologiczną, wizyta duszpasterska – kolęda zostaje w tym roku zastąpiona spotkaniem kapłanów i wiernych na modlitwie w kościele. Parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach zapraszamy na wspólną modlitwę od 3 do 22 stycznia o godz. 18.00.
 7. Porządek spotkania kolędowego: Msza św., błogosławieństwo rodzin, błogosławieństwo wody, modlitwa za zmarłych przy grobie ks. Stanisława Andrukiewicza, pozostawienie zapalonych zniczy pamięci o zmarłych bliskich naszemu sercu. Szczegółowy grafik spotkań kolędowych znajduje się w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 8. Na spotkanie kolędowe prosimy przynieść we własnych naczyniach wodę do poświęcenia i znicz, który zapalimy dla upamiętnienia zmarłych z rodziny. W modlitwie wspólnotowej będziemy Bogu polecać wszystkie osobiste i wspólnotowe intencje. Można je przesłać mailem, napisać na kartce i wrzucić do ustawionego przed ołtarzem kosza intencji, czy pozostawić w kancelarii lub zakrystii, najpóźniej w przeddzień wyznaczonego spotkania kolędowego.
 9. Spotkania kolędowe w tym tygodniu, godz. 18.00. Zapraszamy parafian mieszkających przy ul.:
 10. W naszej parafii uruchamiamy zakrojoną na szeroką skalę wzajemną pomoc „Pomogę – potrzebuję pomocy”, która dotyczy konkretnych potrzeb materialnych i duchowych. Poszukujemy bezinteresownych osób deklarujących pomoc bliźniemu w różnym wymiarze. Prosimy też o dyskretne zgłaszanie się osób z naszej parafii, które tej pomocy potrzebują. Zgłoszenia w formie pisemnej z podanym danymi kontaktowymi, prosimy wrzucać do kosza intencji przed ołtarzem. 
 11. Podsumowanie minionego roku. Pomimo pandemii, starając się zachowywać wszelkie normy bezpieczeństwa, w minionym roku staraliśmy się praktykować naszą wiarę. Udało się zorganizować parafialne rekolekcje wielkopostne i adwentowe, a także rekolekcje eucharystyczne i 40 godzinne nabożeństwo.  Pomimo ograniczeń staraliśmy się o realizację katechezy parafialnej przed chrztem, I komunią, bierzmowaniem i sakramentem małżeństwa. Sakrament chrztu świętego został udzielony 108 dzieciom. W mniejszych grupach odbyła się też uroczystość I Komunii świętej, do której przystąpiło 101 dzieci z kl III. Rodzice bardzo dobrze przygotowali dzieci do pierwszej spowiedzi i komunii świętej, za co bardzo dziękujemy. Sakrament bierzmowania został przesunięty na I kl szkoły średniej i będzie udzielony w 2023 roku, przygotowanie do bierzmowania zostanie wznowione w czerwcu tego roku. Sakrament małżeństwa zawarło 20 par. W naszej parafii przybywa nowych bloków i mieszkań. Zapraszamy nowych mieszkańców do włączenia się w życie religijne naszej wspólnoty. Wiele rodzin w minionym roku dotknęła śmierć kogoś bliskiego. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszło do wieczności aż 148 osób. Pamiętajmy w modlitwie o żywych i zmarłych, a swoim świadectwem wiary, łagodnością i życzliwością pociągajmy do Chrystusa. W ostatnim czasie wiele osób, z różnych przyczyn, także z powodu pandemii, oddaliło się od Boga i Kościoła.
 12. Bilans finansowy parafii.
 13. Bóg zapłać! za ofiary złożone podczas Pasterki ma Fundusz Obrony Życia w kwocie 2492 zł, a także na KUL w drugi dzień Bożego Narodzenia w kwocie 7173 zł. Na konto parafialne i w kancelarii na remonty w parafii przekazano 1190 zł. Jeżeli ktoś może i ma potrzebę serca, by wesprzeć budżet Parafii, mając na uwadze prowadzone prace remontowe i inne,  może to uczynić następująco:
 14. - wpłacić ofiary na konto Parafii /dane są na stronie internetowej parafii w zakładce kontakt/,
 15. - złożyć w niedzielę na tacę w kopercie /anonimowo czy z danymi ofiarodawcy/,
 16. - złożyć ofiarę w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.
 17. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Czasopisma znajdują się na stoliku pod chórem, ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.
 18. Pamiętajmy o zachowaniu aktualnych norm sanitarnych w kościele i kaplicy adoracji.