O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21 listopada 2021

  1. Dziś w naszej parafii jest Niedziela Ewangelizacyjna. Witamy ks. Kamila Dąbrowskiego ze Szkoły Nowej Ewangelizacji, który wygłosi Słowo Boże. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę uwielbienia. Niedziela ewangelizacyjna jest okazją do pogłębienia swojej wiary i więzi z Chrystusem oraz zaproszeniem na Kurs "Nowego Życia" organizowany w dniach 26 – 27 – 28 listopada. Zapisy na Kurs w zakrystii po każdej Mszy św. Więcej informacji na plakatach.
  2. W poniedziałek – 22 listopada wspomnienie św. Cecylii. O godz. 18.00 Msza św. w intencji scholi i chóru parafialnego, a także pana Organisty Piotra posługującego w naszej parafii. Modlitwą wyraźmy wdzięczność tym, którzy śpiewem i muzyką pomagają nam w modlitwie.
  3. We wtorek – 23 listopada po Mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w Sali 24.
  4. Papież Franciszek rozpoczął Synod Powszechny, który ma na celu rozeznawanie drogi Kościoła w naszych czasach. W przemówieniu na otwarcie Synodu Papież podkreślił, że aby to przedsięwzięcie przyniosło owoce, “musi być dobrze przygotowane: trzeba, aby w Kościołach lokalnych pracowano nad jego przygotowaniem z udziałem wszystkich”. W związku z tym, zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w sesjach synodalnych odbywających się w naszej parafii. Tematy sesji: wspólne podążanie w Kościele, słuchanie oraz zabieranie głosu w naszej wspólnocie parafialnej, podejście do liturgii, odpowiedzialność za misje, dialog w Kościele i poza nim. Najbliższe spotkanie: 25 listopada po Mszy wieczornej, w sali św. Jana Pawła II (wejście od ul. Sybiraków).
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – radosne oczekiwanie na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas na wzrost w wierze i osobiste nawrócenie. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Opłatki można nabyć przez cały Adwent w zakrystii i kancelarii w godzinach ich funkcjonowania. W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiara za świecę dużą – 20 zł, za świecę małą – 10 zł.
  6. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych z lampionami i świecami na roraty w każdy wtorek, czwartek o godz. 6.30 i piątek o godz. 18.00. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, a rodzice i opiekunowie niech umożliwią też dzieciom udział w sakramentach świętych. Rekolekcje adwentowe planowane są od 17 do 19 grudnia.
  7. Bóg zapłać! za ofiary do puszki na Kościół Potrzebujący. W minioną niedzielę zebraliśmy na ten cel 3392 zł. Na remonty w parafii wpłynęło 230 zł. Dziękujemy za każdy dar serca.
  8. Dziś po każdej Mszy św. zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP zbiórka do puszek na rzecz migrantów na granicy polsko – białoruskiej. Dzieląc się dobrami materialnymi, czynimy gest miłosierdzia wobec potrzebujących.
  9. Nadal przypominamy o obowiązku zachowania w kościele i kaplicy adoracji norm sanitarnych: maseczka – dezynfekcja – dystans. Życzymy zdrowia i łask potrzebnych  na kolejne dni nowego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.