O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

XXXIII Niedziela Zwykła – 14 listopada 2021

 1. Dziś jest Dzień Solidarności z Kościołem Potrzebującym. Modlitwą i ofiarami do puszki wspieramy Kościół znajdujący się w najtrudniejszych sytuacjach.
 2. We wtorek – 16 listopada Uroczystość N.M. P. Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Głównej Patronki Archidiecezji. Msze św. w naszej parafii: 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00.
 3. W środę – 17 listopada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.
 4. W czwartek – 18 listopada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.
 5. W dniach 18 – 19 – 20 listopada, Instytut Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego zaprasza wszystkie osoby adorujące Najświętszy Sakrament na Rekolekcje Eucharystyczne. O godz. 17.30 konferencja /w piątek adoracja/, 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje wygłosi o. Radosław Gawryś, werbista.
 6. W sobotę – 20 listopada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
 7. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W naszej parafii będzie to również Niedziela Ewangelizacyjna. Na każdej Mszy św. Słowo Boże wygłosi ks. Kamil Dąbrowski. O godz. 7.30 Msza św. w intencji KŻR św. Franciszka, bezpośrednio po Mszy św. różaniec w kościele. Natomiast po Mszy św. o godz. 9.00 będzie procesja eucharystyczna. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę uwielbienia. Niedziela ewangelizacyjna będzie zaproszeniem na Kurs "Nowe Życie" organizowany w dniach 26 –27- 28 listopada. Zapisy na Kurs w zakrystii po każdej Mszy św. Więcej informacji na plakatach.
 8. Przypominamy, że przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza, modlitwę za zmarłych i w intencjach Ojca świętego.
 9. Bóg zapłać! za ofiary złożone na tacę w minioną niedzielę, które przekazaliśmy w całości na potrzeby Seminarium Duchownego w Białymstoku oraz ofiary złożone na potrzeby parafii.
 10. W minionym tygodniu została zakupiona maszyna LAVOR do sprzątania posadzki w kościele, a także odkurzacz piorący.
 11. Apel Przewodniczącego KEP.
 12. Za tydzień 21 listopada po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz migrantów na granicy polsko – białoruskiej. Wspierajmy modlitwą i w miarę możliwości złóżmy ofiary materialne - dar naszych serc, będzie to nasz uczynek miłosierdzia dla potrzebujących.
 13. Przypominamy o obowiązku zachowania w kościele i kaplicy adoracji norm sanitarnych: maseczka – dezynfekcja – dystans. Życzymy zdrowia i łask potrzebnych na co dzień. Niech Bóg nam błogosławi.