O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

XXXII Niedziela Zwykła – 7 listopada 2021

 1. Witamy w naszej parafii Ks. Profesora, który modli się z nami i głosi nam Słowo Boże. Dziś modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy Seminarium Duchowne w Białymstoku. Zachęcamy do nabycia Kalendarza Seminaryjnego na 2022 rok, przygotowanego przez kleryków. Dobrowolna ofiara za kalendarz wspiera Seminarium.
 2. W katedrze białostockiej rozpoczyna się Nowenna Opieki przed Uroczystością N.M. P. Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Nasza parafia szczególnie zaproszona jest na dzisiejszą Mszę św. o godz. 18.00, zachęcamy do udziału.
 3. We wtorek – 9 listopada, święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w tym dniu o godz. 17.00 na dziękczynny różaniec, o godz. 18.00 na Mszę św., po Mszy spotkanie w Sali na plebanii.
 4. W środę – 10 listopada wspomnienie św. Leona Wielkiego. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w tym dniu na różaniec o godz. 17.00 i na Mszę św. o godz. 18.00.
 5. W czwartek – 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours, Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. w naszym kościele: 6.30, 7.00, 9.00. O godz.18.00 będzie odprawiona  Msza św. w intencji Ojczyzny.
 6. W piątek – 12 listopada wspomnienie św. Jozafata.
 7. W sobotę – 13 listopada wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusz, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 8. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Potrzebującym. Ofiarami do puszki będziemy wspierać Kościół znajdujący się w najtrudniejszych sytuacjach.
 9. W dniach 26 – 28 listopada odbędzie się w naszej parafii Kurs „Nowe Życie”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczyć spotkania z Jezusem i rozpocząć z Nim nowe życie. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. Więcej informacji na plakatach.
 10. Przypominamy, że przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza, modlitwę za zmarłych i w intencjach Ojca świętego.
 11. Bóg zapłać! za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę remontową, a także indywidualne ofiary.
 12. Bardzo dziękujemy indywidualnym ofiarodawcom za sfinansowanie nowych szat liturgicznych do naszej parafii: komplet 4 ornatów świątecznych, 7 ornatów zielonych do koncelebry i kapa maryjna. Został też wymieniony uszkodzony mikrofon z dolnego kościoła oraz naprawiony rezerwowy wzmacniacz. Bóg zapłać za troskę o naszą parafię.
 13. Przypominamy o obowiązku zachowania w kościele i kaplicy adoracji norm sanitarnych: maseczka – dezynfekcja – dystans. Życzymy zdrowia na kolejne dni nowego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.