O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

XXXI Niedziela Zwykła – 31 października 2021

 1. Dziś po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na modlitewne uwielbienie „Wieczór ze Świętymi”.
 2. W Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada, porządek Mszy św. niedzielny. Po Mszy św. o godz. 18.00 nieszpory i różaniec z procesją za zmarłych.
 3. We wtorek – 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek nabożeństw: 6.30 Msza św., 7.00 Msza święta z jutrznią za zmarłych, 9.00 Msza święta z jutrznią za zmarłych, 17.00 Różaniec z wypominkami,  18.00  Msza święta z nieszporami za zmarłych, po Mszy procesja za zmarłych.
 4. W środę -3 listopada, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów Archidiecezji Białostockiej.
 5. W czwartek – 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza. Po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali Jana Pawła II spotkanie liderów, przedstawicieli i opiekunów wszystkich wspólnot i grup formacyjnych naszej parafii dotyczące prac synodalnych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa po Mszy św. o godz. 7.00, w niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 9.00.
 7. Od 2 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00 będzie odprawiane Nabożeństwo za zmarłych tzw. wypominki. Na Wypominki przyjmujemy w niedziele w zakrystii, w tygodniu w kancelarii parafialnej.
 8. Zgodnie z postanowieniem Stolicy apostolskiej, przez cały listopad, można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Osoby starsze, chore i ci, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, mogą uzyskać odpust zupełny, pod następującymi warunkami: łączność duchowa z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przystąpienie do spowiedzi, Komunii św. kiedy to będzie możliwe oraz odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 9. Zachęcamy do udziału w Nowennie Opieki oraz w Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia katedrze białostockiej, w dniach od 7 do 16 listopada o godz. 18.00. Nasza parafia szczególnie zaproszona jest na niedzielę 7 listopada o godz. 18.00.
 10. Bóg zapłać! za ofiary złożone tacę w minioną niedzielę, które zostały przeznaczone na misje. Za tydzień ofiary z tacy przeznaczone będą na potrzeby Seminarium Duchownego w Białymstoku. Odezwa Księdza Rektora została umieszczona w gablocie.
 11. Bóg zapłać! za ofiary przeznaczone na remonty w parafii.
 12. Zapraszamy do lektury listopadowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Czasopisma znajdują się na stoliku pod chórem. Ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.