OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   

XXIX Niedziela Zwykła – 17 października 2021

 1. Zachęcamy do obejrzenia wystawy o Cudach Eucharystycznych na całym świecie. Pierwszym pomysłodawcą takiej wystawy był bł. Carlo Acutis, którego relikwie uroczyście wprowadziliśmy do naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim, zwłaszcza Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym i ks. Adamowi, za przygotowanie tej uroczystości.
 2. W poniedziałek – 18 października święto św. Łukasza, Ewangelisty. O godz. 18.00 w Katedrze białostockiej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Pracowników Służby Zdrowia.
 3. We środę – 20 października wspomnienie św. Jana Kantego.
 4. W czwartek – 21 października Instytut Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego zaprasza wszystkie osoby adorujące na comiesięczny dzień skupienia. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa, o godz. 18.00 Msza św.
 5. W piątek – 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II. Po Mszy o godz. 18.00 wspólna modlitwa przy ołtarzu św. Jana Pawła II.
 6. Zachęcamy do odmawiania różańca. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w naszej parafii jest w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. W środy zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.
 7. Od 2 do 5 listopada włącznie będzie odprawione w naszej parafii Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych o godz. 17.00. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem. Wypominki przyjmujemy w niedziele w zakrystii, w tygodniu w kancelarii.
 8. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium, który odbędzie się w sobotę, 23 października o godz. 10.00 w budynku Seminarium przy ul. Warszawskiej 46. W programie: konferencja duchowa, Eucharystia, modlitwa różańcowa i wspólny posiłek.
 9. Bóg zapłać! za ofiary w kwocie 1070 zł przekazane w tym tygodniu na remonty w parafii. W minioną niedzielę na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia przekazaliśmy 3443 zł.
 10. Ofiary w kwocie 2460 zł zbierane w poniedziałek i wtorek podczas Triduum przed wprowadzeniem relikwii bł. Carlo Acutis przekazaliśmy na Białostockie Hospicjum i na misje prowadzone przez Werbistów. W przyszłą niedzielę taca również przeznaczona będzie dla najbardziej potrzebujących krajów misyjnych.
 11.  Prosimy o zachowanie norm sanitarnych w kościele i kaplicy adoracji. Życzymy zdrowia i łask potrzebnych na kolejne dni nowego tygodnia. Niech Bóg nam błogosławi.