OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Triduum, przed wprowadzeniem relikwii bł. Carlo Acutis, czciciela Eucharystii, orędownika młodzieży, patrona internetu. Witamy w naszej wspólnocie o. Henryka Ślusarczyka, werbistę, który głosi nauki rekolekcyjne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w poniedziałek od godz. 17.00 możliwość spowiedzi, o 17.30 nabożeństwo różańcowe, o godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną. We wtorek wspomnienie bł. Carlo Acutis od godz. 17.00 adoracja w kościele, o 17.30 nabożeństwo różańcowe, o godz. 18.00 uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Carlo. Po Mszy o 18 spotkanie dla młodzieży. Ofiary zebrane w poniedziałek i wtorek będą przeznaczone na Białostockie Hospicjum i na misje prowadzone przez Werbistów.
 2. W kaplicy Świętej Rodziny Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z naszej parafii przygotowała wystawę o Cudach Eucharystycznych na całym świecie. Pomysłodawcą i wykonawcą pierwszej takiej wystawy był bł. Carlo Acutis. Na stoliku pod chórem okolicznościowe książeczki o bł. Carlo. Bóg zapłać za sponsorowanie materiałów i wykonanie wystawy.
 3. We środę – 13 października wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza o 16.45 do kościoła na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej. O godz. 17.30 parafialne nabożeństwo różańcowe, o godz. 18.00 Msza św.
 4. Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się 13 października w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu Kościelnym. O godz. 19.00 będzie Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci, po niej procesja różańcowa. Prosimy o zabranie zniczy i lampionów.
 5. W piątek – 15 października wspomnienie św. Teresy od Jezusa.
 6. W sobotę – 16 października wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 7. Wspólnota Małżeństw Odnowy w Duchu Świętym PETRA zaprasza małżeństwa na WEEKEND Z BOGIEM I DIALOGIEM w dniach 15 – 16 października. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek o godzinie 18.00 w sali nr 10 przy Katedrze białostockiej.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza św. w intencji KŻR św. Teresy. Po Mszy różaniec w kościele.
 9. Również w niedzielę, 17 października o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej, będzie Msza św. pod przewodnictwem bpa Henryka Ciereszko rozpoczynająca diecezjalny etap Synodu „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Celem Synodu zwołanego przez Papieża Franciszka jest rozeznanie drogi na jaką Bóg wzywa Kościół Katolicki w trzecim tysiącleciu. Zwieńczeniem Synodu będzie celebracja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w październiku 2023 roku. Zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia kościelne, do wspólnej modlitwy o światło Ducha Świętego na czas trwania Synodu.
 10. Bóg zapłać! za ofiary w kwocie 910 zł przekazane w tym tygodniu na remonty w parafii. Dziś po każdej Mszy św. ofiarami do puszki możemy wesprzeć Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 11. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Prosimy rodziców i opiekunów o pomoc, aby dzieci włączyły się w modlitwę różańcową w parafii, zwłaszcza we środy. Zachęcamy też do rodzinnej modlitwy różańcowej w domu.
 12. Od 2 do 5 listopada włącznie będzie odprawione w naszej parafii Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych o godz. 17.00. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem. Wypominki przyjmujemy w niedziele w zakrystii, w tygodniu w kancelarii.
 13. Do 15 października można głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego miasta Białystok. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 19 prosi o wsparcie projektu osiedlowego nr 023 „Modernizacja bloku sportowego i terenu zielonego przy Białostockiej 19-stce”.
 14. Wobec nasilającej się pandemii przypominamy o obowiązku zachowania norm sanitarnych. Życzymy zdrowia na kolejne dni nowego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.