OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     XXVII Niedziela Zwykła – 3 października 2021

 1. Dziś Niedziela św. Franciszka pod hasłem „Niech cała ziemia błogosławi Pana”.
 2. W poniedziałek – 4 października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 3. We wtorek – 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 4. W czwartek – 7 października, I czwartek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00.W naszej parafii uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Msza św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00.
 5. Zgodnie ze wskazaniami KEP zostało przeprowadzone badanie statystyczne praktyk religijnych w parafii: osób uczęszczających w niedzielę na Mszę św. i przystępujących do komunii świętej. Nasza parafia liczy ponad 9500 katolików. W niedzielnej Mszy św. uczestniczyło 2410 osób, tj. 26% wiernych /61% kobiety i mężczyźni 39%/. Do komunii św. przystąpiło 1316 osób, tj. 55% obecnych /65% kobiety i 35% mężczyźni/.
 6. Zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., do korzystania z sakramentu pokuty, zwłaszcza dzieci i młodzież. Prosimy rodziców i opiekunów o dawanie dobrego przykładu w tym względzie. Cieszy nas liczna obecność na Mszy św. w dni powszednie i na modlitwie osobistej w kaplicy wieczystej adoracji.
 7. W październiku szczególnie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe każdego dnia o godz. 17.30. Prosimy rodziców i opiekunów o pomoc, aby dzieci włączyły się w modlitwę różańcową w parafii, zwłaszcza we środy. Zachęcamy też do rodzinnej modlitwy różańcowej w domu.
 8. Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę 9 października w formie indywidualnej. W Sanktuarium zostanie odprawiona Msza św. za seniorów o godz. 10.00. Zachęcamy do uczestnictwa w miarę swoich możliwości.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Triduum przed wprowadzeniem relikwii bł. Carlo Acutis, czciciela Eucharystii, orędownika młodzieży, patrona internetu. Triduum poprowadzi o. Henryk Ślusarczyk, werbista. W niedzielę na każdej Mszy św., w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. We wtorek po Mszy o 18 spotkanie dla młodzieży.
 10. W niedzielę 10 października w Archikatedrze Białostockiej, o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin, bezpośrednio po Mszy św. około godz. 13.30 wyruszy Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń”.
 11. Bóg zapłać! za ofiary w kwocie 495 zł przekazane w tym tygodniu na remonty w parafii. W przyszłą niedzielę puszka na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 12. Zapraszamy do lektury nowego numeru czasopisma „Drogi Miłosierdzia” do którego dołączony jest kalendarz na rok 2022, przygotowany przez Księży Werbistów. Znajdziemy w nim rozważania o modlitwie różańcowej. Czasopisma znajdują się na stoliku pod chórem. Ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.
 13. Szybkimi krokami zbliża się miesiąc listopad. Od 2 do 5 listopada włącznie będzie odprawione w naszej parafii Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych o godz. 17.00. Kartki na wypominki są już wyłożone na stoliku pod chórem, które można uzupełniać. Wypominki przyjmujemy w niedziele w zakrystii, w tygodniu w kancelarii.
 14. Wobec nasilającej się pandemii przypominamy o obowiązku zachowania norm sanitarnych. Życzymy zdrowia, wszelkich łask potrzebnych na kolejne dni nowego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.