OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     XXV Niedziela Zwykła – 19 września 2021

 1. W poniedziałek – 20 września – wspomnienie św. Andrzeja Kim Teagon i Towarzyszy.
 2. We wtorek – 21 września święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 3. W czwartek – 23 września wspomnienie św. o. Pio z Pietralciny.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej w kościele zapraszamy na wynagradzającą Adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W przyszłą niedzielę – 26 września zapraszamy dzieci z kl. III na Mszę św. o godz. 10.30. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne z rodzicami i opiekunami dotyczące I Komunii św. Planowane terminy I Komunii świętej w 2022 roku: 15 maja, godz. 10.30 – dzieci ze SP 10, 22 maja, godz. 10.30 – dzieci ze SP 19, 29 maja, godz. 10.30 – dzieci ze SP 28.
 6. Osoby pragnące włączyć się w liturgię w naszym kościele zapraszamy do udziału w Kursie Lektora /8 spotkań w ciągu roku/. Zgłoszenia w zakrystii. Kurs jest bezpłatny dla lektorów z naszej parafii.
 7. Zapraszamy chętne dzieci od klasy 2 szkoły podstawowej do scholii, która śpiewem chwali Pana Boga i ubogaca niedzielną Mszę świętą o godz.10.30. Przygotowanie śpiewu w niedzielę o godz. 9.30 w salce JPII /wejście od ul. Sybiraków/.
 8. Bóg zapłać! za ofiary w kwocie 350 zł przekazane w tym tygodniu na remonty w parafii i ofiary do puszek na Kustodię Ziemi Świętej w ramach tzw. zbiórki na Grób Pański w kwocie 1623 zł.  
 9. Informujemy, że w poniedziałek 27 września rozpoczną się tzw. Dni Patronalne Białegostoku: o godz. 18.00 Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, o godz. 19.00 Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium do Katedry.
 10. - we wtorek, 28 września, o godz. 16.00 na kanale You Tube ArchiBial Media będzie transmisja z gali wręczenia nagród im. bł. ks. Michała Sopoćki „Michały 2021", o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej Msza św. w intencji mieszkańców Białegostoku, sprawowana przez Księdza Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolitę Białostockiego.
 11. Główny Urząd Statystyczny dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań i zachęca do Spisu tych, którzy tego nie dokonali. Na mocy ustawy podpisanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Spis jest obowiązkowy, trwa do 30 września.
 12. W sobotę 2 października będzie pielgrzymka Kół Żywego Różańca naszej Archidiecezji do Sanktuarium w Różanymstoku. Spotkanie wszystkich pielgrzymów w Różanymstoku o godz. 10.00. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarowy o godz. 8.00 sprzed kościoła, zapisy u p. Alicji.
 13. Polecamy nowy numer czasopisma "Drogi Miłosierdzia", które są na stoliku pod chórem. Ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.
 14. Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć dobrowolne ofiary do puszki na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne. Za tydzień taca remontowa.
 15. Przypominamy o obowiązku zachowania norm sanitarnych. Życzymy zdrowia, pokoju i radości na kolejne dni nowego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.