OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE               XXIV Niedziela Zwykła – 12 września 2021

 1. Dziękujemy dziś Bogu za dar nowych polskich błogosławionych: ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Dziś dobrowolnymi ofiarami do puszki możemy wesprzeć Kustodię Ziemi Świętej w ramach tzw. zbiórki na Grób Pański. Decyzją papieża Franciszka zbiórkę przesunięto z Wielkiego Piątku na 12 września.
 2. W poniedziałek – 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma.
 3. We wtorek – 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w tym dniu na Jubileusz 25 - lecia istnienia przy naszej parafii. O godz. 17.00 dziękczynny różaniec, o 18.00 Msza św. Po Mszy spotkanie w Sali JP II.
 4. W środę – 15 września wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 5. W czwartek – 16 września wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana. W tym dniu: grupa parafialna Ruchu Rodzin Nazaretańskich rozpoczyna rok formacyjny. Spotkania o 16.00 w Sali św. Marty. Zapraszamy  osoby pragnące pogłębić swoją wiarę.
 6. Również w czwartek Instytut Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego zaprasza na dzień skupienia: o 17.30 modlitwa w kościele, Msza św. o 18.00, po Mszy św. konferencja w Sali Jana Pawła II.
 7. W każdy piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy w kościele na wynagradzającą Adorację Najświętszego Sakramentu.
 8. W sobotę – 18 września święto św. Stanisława Kostki. Pamiętajmy w swoich modlitwach o dzieciach, młodzieży, nauczycielach, wychowawcach i katechetach.
 9. Za tydzień w niedzielę o godz. 7.30 Msza św. w intencji KŻR bł. Ks. M. Sopoćki. Po Mszy św. różaniec.
 10. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza organizuje Kurs Lektora /osiem spotkań w ciągu roku/. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Kurs jest bezpłatny dla lektorów z naszej parafii.
 11. Serdecznie zapraszamy do chóru młodzież, studentów i osoby starsze, które chcą śpiewem ubogacać liturgię w naszym kościele. Do śpiewu w chórze potrzebne są predyspozycje wokalne i chęć chwalenia Boga. Próby odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.00 w Sali św. Marty. Szczegółowe informacje u pana Piotra, naszego organisty.
 12. Parafialny Punkt Caritas czynny we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 /wejście od ul. Sybiraków, jest też bezpośredni domofon do Caritas/.
 13. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa do wspólnego świętowania swojej kolejnej rocznicy ślubu, 18 września w Katedrze Białostockiej, o godz. 18.00.
 14. Bóg zapłać! za ofiary przekazane tym tygodniu na remonty w parafii, w kwocie 650 zł. Wyrażamy wdzięczność również za ofiary do puszek w kwocie 4880 zł, które przekazaliśmy do Caritas dla potrzebujących w Afganistanie.
 15. Polecamy nowy numer "Drogi Miłosierdzia", w którym jest rozmowa z nowym Arcybiskupem Metropolitą Białostockim Józefem Guzdkiem, materiały o nauczaniu Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz o Założycielce Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża. Czasopisma są na stoliku pod chórem, ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.
 16. W dniach 1 - 3 października w Hodyszewie organizowane są Spotkania Małżeńskie czyli weekendowe rekolekcje dla małżeństw. Szczegółowe informacje i zgłoszenia na stronie www. spotkaniamalzenskie.pl.
 17. W sobotę 2 października wyruszy pielgrzymka Kół Żywego Różańca naszej Archidiecezji do Sanktuarium w Różanymstoku. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarowy o godz. 8.00 sprzed kościoła. Zapisy u p. Alicji. Rozpoczęcie pielgrzymki w Różanymstoku o godz. 10.00.
 18. Przypominamy o obowiązku zachowania norm sanitarnych. Życzymy wielu łask na kolejne dni nowego tygodnia, przede wszystkim zdrowia. Niech Bóg nam błogosławi.