OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021

 1. Dziś „Dzień jedności z Afgańczykami”, prośmy Boga o pokój w tym państwie, po Mszy św., w miarę swoich możliwości, prosimy o wsparcie ofiarami do puszki potrzebujących w Afganistanie.
 2. W poniedziałek – 6 września po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w kościele wszystkich członków i sympatyków Odnowy w Duchu Świętym.
 3. We wtorek – 7 września rozpoczynają się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie, które potrwają do 12 października. Zapraszamy narzeczonych na Mszę św. o godz. 18.00 i na katechezę po Mszy.
 4. W środę – 8 września święto Narodzenia NMP – M.B. Siewnej. Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00. W tym dniu Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza o godz. 17.00 na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej i na Mszę św. o 18.00.
 5. W czwartek – 9 września po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na pierwszą zbiórkę formacyjną w nowym roku szkolnym wszystkich ministrantów naszej parafii /kandydatów, młodszych, starszych i seniorów/, również tych, którzy już nie służą bezpośrednio przy ołtarzu. Z ministrantami seniorami spotka się ks. Proboszcz, z pozostałymi ks. Rafał.
 6. W piątek – 10 września po Mszy św. wieczornej, w kościele odbędzie się pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie Ruchu Światło – Życie czyli Oaza. Zapraszamy dotychczasowych członków oraz nowe osoby – dzieci od III klasy szkoły podstawowej oraz młodzież.
 7. Odbyło się spotkanie Rady Ekonomicznej i Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Bardzo dziękujemy za obecność i troskę o naszą wspólnotę parafialną i kościół. Po konsultacjach, ustalono że:
 8. - będą kontynuowane prace remontowe w kaplicy adoracji /otwarcie i poświęcenie wyremontowanej kaplicy planowane jest na październik/.
 9. - kolejne remonty obejmą pomieszczenia na plebanii od strony ul. Sybiraków, a także dawną bibliotekę, salę św. Marty i główne schody kościoła. Przy głównych schodach planowany jest montaż windy, ułatwiającej przybycie do świątyni.
 10. Z powodu zmniejszenia ilości kapłanów posługujących w parafii /aktualnie 4/ i niedyspozycji ks. Jana, niektóre z zamówionych intencji będą odprawione w tym samym dniu poza parafią przez księży pracujących na misjach lub studiujących. Bardzo prosimy o wyrozumiałość w tym względzie.
 11. Informujemy, że ofiary na tacę podczas Mszy Św. będą zbierane przez ministrantów seniorów, umożliwi to większą dyspozycyjność kapłanów w konfesjonale. Spowiedź będziemy rozpoczynać kilka minut przede Mszą. Ofiary podczas Mszy św. z udziałem grup parafialnych, wspólnot, będą składane przez chętnych ofiarodawców do skarbony z wyraźną informacją o ich przeznaczeniu.
 12. Zamierzamy utworzyć zespół lektorów, którzy podejmą posługę podczas liturgii Słowa na Mszy św. czyli czytanie, śpiew psalmu, czytanie modlitwy wiernych. Zachęcamy do czynnego zaangażowania się w liturgię, a osoby chętne, prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 13. Bóg zapłać! za ofiary zebrane na tacę remontową oraz przekazane na ten cel w kancelarii. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji, a w przyszłą niedzielę dobrowolnymi ofiarami do puszki możemy wesprzeć KUL i Centrum Pastoralno -  Katechetyczne.
 14. Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 11 września w formie indywidualnej. Spotkanie modlitewne pielgrzymów na błoniach św. Jana Pawła II w Świętej Wodzie rozpocznie się o godz. 14.00, a Msza św. wieńcząca pielgrzymkę będzie sprawowana o godz. 15.00.
 15. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 12 września. O  godz. 11.00 - Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 - Msza Święta.
 16. Przypominamy o obowiązku zachowania norm sanitarnych. Wszystkim życzymy zdrowia i pogody ducha. Niech Bóg nam błogosławi.