OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE               XXII Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Adama Anuszkiewicza oraz s. Gorettę Sierocką, pallotynkę, która podejmuje posługę w zakrystii w naszym kościele parafialnym. Życzymy błogosławieństwa Bożego na co dzień, obiecujemy życzliwe wsparcie i pomoc mając nadzieję, że posłuszni woli Bożej będziecie mogli uczynić wiele dobra na chwałę Pana i dla pożytku ludzi.
 2. W sobotę – 4 września o godz. 11.00 uroczysty ingres nowego Pasterza naszej Archidiecezji ks. Arcybiskupa Józef Guzdka. W gorącej modlitwie polecajmy Bogu posługę ks. Arcybiskupa. Wydarzenie będzie transmitowane przez telewizję i Internet.
 3. Od 1 września Msze św. w naszym kościele będą sprawowane w dni powszednie o 6.30, 7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna powraca do wyremontowanej części plebanii, wejście od strony podwórka, czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.45.
 4. We środę – 1 września 82. Rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest to również dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji Msza św. o godz. 8.00. Zachowując reżim sanitarny, do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, katechetów, nauczycieli.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa w czwartek po Mszy św. wieczornej, w piątek po Mszy św. o godz. 7.00 i po wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo i wspólna modlitwa różańcowa, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo i procesja dookoła kościoła.
 6. W czwartek 2 września o godz. 19.00 w Sali Jana Pawła II zebranie Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Zapraszamy kapłanów, opiekunów i przedstawicieli wszystkich grup, wspólnot istniejących w naszej parafii, a także wszystkich zatroskanych o naszą wspólnotę parafialną.
 7. W piątek – 3 września rozpoczyna się nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, którą będziemy odprawiać każdego dnia na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Bóg zapłać! za ofiary w wysokości 250 zł przekazane w minionym tygodniu na trwające w parafii remonty. Dzisiejsza taca również jest przeznaczona na ten cel.
 9. Można jeszcze zgłaszać się na Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie, która wyruszy w sobotę 4 września o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapisy chętnych  pielgrzymów w  niedziele w zakrystii, w dni powszednie w kancelarii. Koszt: 5 zł. Możliwość powrotu autokarem - koszt 15 zł.
 10. Przypominamy o obowiązku zachowania norm sanitarnych: maseczka, dezynfekcja, dystans.
 11. Apel Przewodniczącego KEP. Zgodnie z Apelem 5 września po każdej Mszy św. dobrowolnymi ofiarami do puszki będziemy mogli wesprzeć potrzebujących w Afganistanie.
 12. Życzymy zdrowia, radości i wzajemnej życzliwości na kolejne dni nowego tygodnia.