OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE               XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021

 1. Decyzją Przełożonych naszej Archidiecezji, posługę w naszej parafii w tym tygodniu kończą ks. Stanisław Wysocki i ks. Rafał Zakrzewski. Składamy serdeczne podziękowanie za wieloletnią obecność w naszej wspólnocie parafialnej i zaangażowanie w pracę duszpasterską. Życzymy księżom błogosławieństwa Bożego i wielu łask w nowych parafiach. 
 2. We wtorek – 24 sierpnia święto św. Bartłomieja, Apostoła.
 3. W czwartek – 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w naszej parafii o 7.00, 9.00 i 18.00.
 4. W piątek – 27 sierpnia wspomnienie św. Moniki.
 5. W sobotę – 28 sierpnia wspomnienie św. Augustyna.
 6. Symbole Światowych Dni Młodzieży przybędą do naszej Archidiecezji w poniedziałek 23 sierpnia o godz. 20.00 do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. O godz. 21.00 będzie sprawowana Msza św., a po niej czuwanie modlitewne do późnych godzin nocnych. Pożegnanie Symboli nastąpi o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, a przede wszystkich ludzi młodych.
 7. 37. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 4 września o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Ukoronowaniem pielgrzymki będzie uroczysta Msza Święta o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Dla pielgrzymów przybywających tego dnia wcześniej Msze św. będą sprawowane o godz. 13.00 i 15.00. Zapisy dla chętnych z naszej parafii od 25 sierpnia, w  niedziele w zakrystii, w dni powszednie w kancelarii. Koszt: 5 zł. Możliwość rezerwacji powrotu autokarem.
 8. Studium Teologii w Białymstoku zaprasza osoby zainteresowane nauczaniem religii w szkołach, pogłębieniem wiedzy teologicznej potrzebnej do posługi liderów wspólnot kościelnych oraz podjęciem doradztwa rodzinnego w parafialnych poradniach na: 6 – letnie niestacjonarne studia magisterskie teologiczno – katechetyczne, 2 – letnie niestacjonarne podyplomowe studia katechetyczne, 2 – letnie studium teologii dla świeckich, 2 – letnie studium życia rodzinnego. Dokumenty należy składać do 25 września włącznie, w sekretariacie Studium Teologii przy ul. Warszawskiej 50. Szczegółowe informacje na stronie: www.teologia.archibial.pl.
 9. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania szczególnie zalecane są po przejściu Covid19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w środę 25 sierpnia od godz. 15.00 do 15.45 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 10. Bóg zapłać! za ofiary do puszki w kwocie 558 zł. którymi wsparliśmy diecezjalne Radio i oraz ofiary w wysokości 420 zł, przekazane w minionym tygodniu na trwające w parafii remonty. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona również na ten cel.
 11. Przypominamy o obowiązku zachowania norm sanitarnych: maseczka, dezynfekcja, dystans.
 12. Życzymy zdrowia i pogody ducha oraz pięknego wakacyjnego jeszcze tygodnia.