OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela zwykła 9 lutego 2020

1. W poniedziałek – 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki.

2. We wtorek – 11 lutego – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii w szczególny sposób będziemy modlić się za chorych na Mszy św. o godz. 9.00 w dolnym kościele. Będzie można skorzystać z sakramentu pokuty, a także namaszczenia chorych. Bardzo prosimy o pomoc osobom chorym i starszym w uczestnictwie w modlitwie w ich intencji. Również o godz. 18.00 Msza św. w intencji chorych.

3. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza we środę 12 lutego o godz. 17.00 w kościele na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej Bolesnej. O godz. 18.00 na Mszę św.

2. W piątek – 14 lutego – święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

3. W sobotę – 15 lutego – 45 rocznica śmierci bł. Ks. Michała Sopoćki. Zachęcamy do spojrzenia na jego świętość, na jego apostolstwo Miłosierdzia Bożego, sięgając do lutowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, który można znaleźć na stoliku przy wejściu do kościoła.

4. W niedzielę 16 lutego o godz. 7.30 Msza św. w int. KŻR św. O Pio. Po Mszy różaniec w kościele.

5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Fundusz Remontowo – Budowlany. Ofiary te przekazujemy na rzecz Archidiecezji. W przyszłą niedzielę taca na Archidiecezjalne Seminarium Duchowne.

6. W minioną środę zakończyliśmy kolędę w naszej Parafii. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich domów, aby wspólnie wypraszać błogosławieństwo Boga - Człowieka na dalsze życie nas wszystkich, tworzących Jego Mistyczne Ciało – Kościół. Dziękujemy tym, którzy na nas czekali w świątecznym nastroju, jak i tym, którzy zabiegani codziennością - zaskoczeni, życzliwie witali nas uśmiechem. Z 3648 rodzin deklarujących przynależność do naszej Parafii /to jest ok. 9.100 osób/ odwiedziliśmy 3052 mieszkania i domy. Ok. 600 domów z różnych przyczyn było zamkniętych. Niektóre po raz pierwszy, inne drugi lub trzeci; jedne z przyczyn losowych, inne ze  świadomie podjętej takiej decyzji, którą z przykrością szanujemy. W 452 rodzinach spotkaliśmy związki osób, które nie chcą zawrzeć sakramentu małżeństwa. Odwiedziliśmy też takie rodziny, które chcą, ale z różnych, ważnych przeszkód nie mogą zawrzeć sakramentalnego małżeństwa. Spotkaliśmy na kolędzie małżeństwa rozbite i mamy samotnie wychowujące swoje dzieci. Jest to wymiar naszego Kościoła, który potrzebuje szczególnej troski i modlitewnego wsparcia nas wszystkich. Wiele rodzin boryka się z różnymi trudnościami: kalectwem, chorobą, niezgodą, uzależnieniami, ubóstwem. Na  miarę swoich możliwości starajmy się o wzajemne wsparcie i pomoc, materialną i duchową. Przypominamy o pomocy świadczonej przez Caritas naszej parafii, poradnie rodzinną, kancelarię parafialną, kapłanów odwiedzających chorych i starszych. Bardzo ważna jest też pomoc duchowa i modlitewne wsparcie, na które możemy liczyć w naszej wspólnocie parafialnej, dlatego też przypominamy o wyjątkowym miejscu w naszej parafii - kaplicy wieczystej adoracji. Cieszymy się obecnością wielu nowych mieszkańców na terenie naszej parafii. Zapraszamy do systematycznego udziału w niedzielnej i świątecznej liturgii, korzystania z sakramentów świętych, zadeklarowania formalnej przynależności do wspólnoty Parafii Ducha Świętego. Podczas kolędy spotkaliśmy wiele ludzi dobrej woli, ludzi pięknych i szlachetnych serc, otwartych na Boga i bliźnich, zatroskanych o kościół i parafię. W naszym Kościele parafialnym są bogate złoża szlachetności i entuzjazmu, które nastrajają optymizmem. Dziękujemy za liczne uwagi, sugestie, pomysły dotyczące naszej wspólnoty, świątyni. Na potrzeby Kościoła parafialnego złożyliście podczas kolędy ofiary w kwocie 130.510 zł., które z rozwagą wykorzystamy. Bóg zapłać. Pragniemy również serdecznie podziękować za indywidualne ofiary przekazywane księżom, jako wyraz Waszej wdzięczności za posługę duszpasterską.

7. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na kolejny tydzień.

8. Odezwa Rektora AWSD.