OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE         XIII Niedziela Zwykła – 27 czerwca 2021

 1. Dzisiejsza niedziela ma wyjątkowy charakter ponieważ wypada uroczystość NM Panny Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do modlitwy przed obrazem, który jest w naszej świątyni.
 2. W poniedziałek – 28 czerwca wspomnienie św. Ireneusza.
 3. We wtorek – 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, dzień imienin pana Piotra, naszego organisty. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 9.00 zapraszamy szczególnie seniorów i osoby starsze. W tym dniu modlić się będziemy w intencji papieża Franciszka i naszego dostojnego solenizanta, natomiast ofiary z tacy przeznaczymy na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. W sobotę – 3 lipca święto św. Tomasza.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Odpowiednie nabożeństwa w czwartek po Mszy  św. wieczornej, w piątek po Mszy św. o godz. 7.00 i po wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 – nabożeństwo i wspólna modlitwa różańcowa, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo i procesja dookoła kościoła.
 6. W lipcu i sierpniu w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 6.30.
 7. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary do puszki w wysokości 719 zł złożone w minioną niedzielę, którymi wsparliśmy KUL, jak również ofiary złożone osobiście oraz przesłane na konto parafialne w kwocie 950 zł z przeznaczeniem na remonty.
 8. Zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św., gdzie nadal obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i dystans. W naszym kościele na każdej Mszy św. może uczestniczyć 1000 osób, w dolnym kościele 300, w kaplicy adoracji 50 osób /nie wliczając do limitu osób zaszczepionych/.
 9. W sobotę – 3 lipca odbędzie się XXV Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu, która rozpocznie się o godz. 8.00 modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze białostockiej. Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.
 10. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 30 lipca – 12 sierpnia. Zapisy do 29 lipca w godz. 17.00 – 19.00, w „Piwnicy Akademickiej” przy Katedrze, ul. Kościelna 2. Osoby, które z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a pragną wspierać pielgrzymów duchowo mogą zapisać się do tzw. „Grupy Złotej”.
 11. Dziś ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na trwające w parafii remonty. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji.
 12. Rozpoczęły się wakacje, nie zapominajmy o przyjaźni z Bogiem i osobistej modlitwie. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom, a także tym którzy w najbliższym czasie planują  urlop, życzymy sprzyjającej pogody, dobrego wypoczynku, nabrania sił, wiele radości i pokoju serca. Prośmy o obfite łaski i Boże błogosławieństwo na nowy tydzień.