1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które uczestniczyły w Uroczystości i oktawie Bożego Ciała, zwłaszcza dzieciom pierwszokomunijnym, ich rodzicom i opiekunom, ministrantom, osobom tworzącym procesję, posługującym w kościele, jak również tym którzy przygotowali piękne ołtarze na zakończenie oktawy.

2. Decyzją przełożonych s. Jadwiga posługująca od 9 lat w zakrystii, ks. Stanisław od 11 lat i ks. Łukasz od 2 lat pracujący w naszej parafii odchodzą z naszej wspólnoty. Dziękujemy za ich posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiego dobra na nowej drodze, którą Bóg przed nimi otwiera.

3. W poniedziałek – 14 czerwca wspomnienie bł. Michała Kozala. W tym przypada 40 rocznica święceń kapłańskich JE Ks. Biskupa Henryka Ciereszko, Administratora Archidiecezji Białostockiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Dostojnym Jubilacie.

4. W czwartek – 17 czerwca wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego. W tym dniu Instytut Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego zaprasza na dzień skupienia. O godz. 17.30 modlitwa w kościele, o 18.00 Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.

5. Zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Dyspensa od tego obowiązku przestaje obowiązywać dnia 20 czerwca.

6. Za tydzień w niedzielę o godz. 7.30 Msza św. w intencji KŻR św. Antoniego. Po Mszy św. modlitwa różańcowa w kościele. Ofiarami do puszki będziemy mogli wesprzeć KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne naszej Archidiecezji.

7. Wg aktualnych norm sanitarnych nadal obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i odpowiedni dystans. W naszym kościele może modlić się 500 osób, w dolnym kościele 150, w kaplicy adoracji 20 osób /nie wliczając osób zaszczepionych/.

8. Trwają prace remontowe i budowlane przy wejściu do kaplicy adoracji. Dziękujemy za ofiary złożone osobiście na remonty i przesłane na konto parafialne w kwocie 410 zł.

9. Przypominamy, że 19-20 czerwca organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Sanktuarium w Różanymstoku. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy i szczegółowe informacje na stronie www.rozanostocka.pl.

Natomiast 26-27 czerwca organizowana jest 40. Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka do Różanegostoku. Pielgrzymi wyruszą 26 czerwca ze Świętej Wody o godzinie 7.00. Zapisy 17 czerwca w parafii św. Jadwigi w Białymstoku, ul. Słonecznikowa 8. jak też na stronie www.rozanostocka.pl do 24 czerwca.


10. Wychodząc dziś z kościoła prosimy o wsparcie materialne /w miarę swoich możliwości/ dzieci i młodzieży z naszej parafii. Zebrane ofiary do puszki będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny i rekolekcje oazowe.

11. Życzymy zdrowia, radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na kolejny tydzień.