1. W dniu wczorajszym zakończyliśmy uroczystości I Komunii Św. w naszej parafii. Dzieci klas trzecich, po raz pierwszy przyjęły P. Jezusa w znaku chleba i wina. Dziękujemy s. Jadwidze za dekorację kościoła, panu Piotrowi organiście, ministrantom, kapłanom za pomoc w pięknym przeżyciu I Komunii świętej. Dziękujemy rodzicom, opiekunom, katechetom za trud włożony w przygotowanie najmłodszych do sakramentu pokuty i eucharystii. Szczególne podziękowania składamy ks. Rafałowi, s. Paulinie, s. Iwonie, p. Agnieszce za przygotowanie uroczystości i czuwanie nad ich przebiegiem.

2. Bóg zapłać! dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za dar ołtarza złożony w dniu uroczystości. Bardzo prosimy rodziców i opiekunów o wspieranie dzieci w przyjaźni z Jezusem obecnym w sakramentach św. oraz przykład życia wiarą i modlitwą w rodzinie.

3. We wtorek – 8 czerwca wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na wspólną modlitwę: o godz. 17.00 różaniec i Msza św. o godz. 18.00.

4. W środę – 9 czerwca o godz. 17.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, Mszę św. o godz. 18.00. i na spotkanie formacyjne.

5. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 uroczysta Msza św. po niej nieszpory eucharystyczne połączone z procesją dookoła kościoła.

6. W czwartek 10 czerwca, na zakończenie oktawy będzie uroczysta procesja z 4 ołtarzami: na schodach od ul. Sybiraków, przy grocie Matki Bożej, na schodach od strony południowej i na głównych schodach kościoła. W tym dniu szczególne błogosławieństwo dzieci i wianków. O przygotowanie poszczególnych ołtarzy prosimy wspólnoty i stowarzyszenia z naszej parafii. Zapraszamy ministrantów do posługi oraz dzieci z rodzicami, zwłaszcza I komunijnymi, do tzw. Białej procesji i do sypania kwiatków.

7. W piątek – 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę – 12 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

9. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych na rekolekcje oazowe młodzieży z naszej parafii.

10. Proponujemy lekturę nowego numeru "Dróg Miłosierdzia" z płytą DVD z archiwalnymi materiałami filmowymi z wizyty Jana Pawła II w 1991 roku w Białymstoku. Czasopismo znajduje się na stoliku pod chórem. Ewentualne ofiary można wrzucić do skarbonki.

11. Dziękujemy za ofiary złożone osobiście na trwające w parafii remonty i przesłane na konto parafialne w kwocie 660 zł.

12. W kancelarii parafialnej można zapisywać intencje mszalne na 2022 rok.

13. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na Koncert „Bogu dźwięki 2021”. Tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę 13 czerwca o godz. 20.30 przed białostocką Katedrą.

14. Prosimy o noszenie maseczek w kościele i kaplicy adoracji oraz zachowanie dystansu.

15. PIELGRZYMKI: W dniach 19-20 czerwca organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej www.rozanostocka.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Natomiast 26-27 czerwca organizowana jest 40. Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka do Różanegostoku. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają w sobotę 26 czerwca ze Świętej Wody o godzinie 7.00. Nowa trasa zaplanowana na dwa dni przewiduje nocleg w Sokółce. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę 27 czerwca uroczystą Eucharystią o godz. 17.00 pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Zapisy na stronie pielgrzymki www.rozanostocka.pl do dnia 24 czerwca lub 17 czerwca (czwartek) w kancelarii parafialnej kościoła św. Jadwigi w Białymstoku, ul. Słonecznikowa 8, w godz. 18.00-20.00.