OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego 2020

Dziś w niedzielę 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Błogosławieństwo gromnic. Pożegnanie żłóbka. Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Taca przeznaczona na zakony klauzurowe.

1. W poniedziałek – 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja. Obrzęd poświęcenia świec i błogosławieństwo św. Błażeja, zwłaszcza w chorobach gardła.

2. We wtorek – 4 lutego – kancelaria parafialna po południu będzie nieczynna. W nagłych przypadkach prosimy kontaktować się z księdzem dyżurnym telefonicznie /telefon komórkowy/. W tym dniu Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza o godz. 17.00 na wspólny Różaniec w kościele, o godz. 18.00 na Mszę św. Po Mszy spotkanie formacyjne w Sali św. Marty.

3. We środę – 5 lutego – wspomnienie św. Agaty. Błogosławieństwo chleba, wody i soli.

4. W czwartek – 6 lutego – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. Nasza parafia organizuje w przyszłą sobotę 8 lutego od godz. 18.00 w Domu Gościnnym Alt w Kurianach bal karnawałowy. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na Facebooku. Zapisy jeszcze do środy u ks. Rafała.

7. W przyszłą niedzielę – 9 lutego – taca na Fundusz Remontowo – Budowlany. Taca, którą przekazujemy na rzecz Archidiecezji. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. w dolnym kościele spotkanie młodzieży klas VII i VIII. O godz. 17.00 zapraszamy do biblioteki parafialnej osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na comiesięczne spotkanie Duszpasterstwa Niesakramentalnych, o godz. 18.00 na Mszę św. w kościele.

8. Zapraszamy do lektury lutowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, w którym przypominamy osobę bł. ks. Michała Sopoćki, który 15 lutego, 45 lat temu, odszedł do Pana. Zachęcamy do spojrzenia na jego świętość, na jego apostolstwo Miłosierdzia Bożego, które przynoszą obfite owoce w dzisiejszych czasach. Z okazji Światowego Dnia Życia konsekrowanego zamieszczamy artykuł pt. "Z nadzieją patrzeć w przyszłość". Polecamy również materiał poświęcony trosce Kościoła o chorych. „Drogi Miłosierdzia” można znaleźć na stoliku przy wejściu do kościoła. Cena – dowolna ofiara składana do skarbonki.

9. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i składane ofiary podczas wizyty duszpasterskiej w rodzinach naszej parafii.

Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

3 lutego (poniedziałek) od godz. 16:00

• ul. Andrukiewicza 6 cały blok

• ul. Andrukiewicza 7 cały blok

• ul. Andrukiewicza 9 cały blok

• ul. Andrukiewicza 11 cały blok

• ul. Wołyńska 144 cały blok

• ul. Piasta Stara /domy prywatne/

4 lutego (wtorek) od godz. 16:00

• ul. Sybiraków 4

• ul. Sybiraków 4A

• ul. Sybiraków 6

• ul. Sybiraków 8

• ul. Sybiraków 10

• ul. Sybiraków 12

• ul. Sybiraków 14

• ul. Sybiraków 16

• ul. Sybiraków 16A

5 lutego (środa) od godz. 16:00

• dzień dodatkowy, w którym kapłani mogą odwiedzić nowych mieszkańców naszej parafii, tych, którzy dotychczas nie przyjmowali kolędy, a także rodziny, które z różnych powodów nie mogły spotkać się w wyznaczonych, wcześniejszych terminach.

Pragnących spotkać się z księdzem podczas wizyty duszpasterskiej, prosimy o zgłaszanie się w kancelarii, zakrystii lub drogą telefoniczną, mailową. Program wizyty duszpasterskiej jest dostępny na stronie internetowej parafii i w gablotach kościoła.