1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Zakończenie okresu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Z radością informujemy, że w piątek 28 maja nasz parafianin alumn Michał Rogucki przyjął Sakrament święceń  w stopniu diakonatu. Gratulujemy rodzicom i zapewniamy o duchowym wsparciu Michała w jego posłudze.

3. W poniedziałek – 31 maja święto Nawiedzenia NMP.

4. We wtorek – 1 czerwca święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku. Dzień Dziecka. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

5. We środę – 2 czerwca początek Nowenny przed świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nowenna połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym.

6. W czwartek – 3 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. niedzielny. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa odbędą się miejskie obchody Bożego Ciała: wzorem lat ubiegłych orszak procesyjny z naszej parafii wyruszy o godz. 9.00. Zbiórka przed Kościołem. Feretrony i sztandary procesyjne zostaną przewiezione busem. Osoby starsze będą mogły do katedry udać się busem. Zapraszamy do licznego udziału w procesji miejskiej.

7. W naszej parafii w dzień Bożego Ciała i przez całą oktawę uroczystości będziemy odprawiać Mszę świętą o godz. 18.00 i po niej nieszpory eucharystyczne połączone z procesją dookoła kościoła. Na zakończenie oktawy w czwartek 10 czerwca uroczysta procesja z 4 ołtarzami: na schodach od ul. Sybiraków, przy grocie Matki Bożej, na schodach od strony południowej i na głównych schodach kościoła. O przygotowanie poszczególnych ołtarzy bardzo prosimy wspólnoty i stowarzyszenia z naszej parafii. Prosimy osoby odpowiedzialne za procesję o przygotowanie sztandarów, feretronów itd. Zapraszamy ministrantów do posługi oraz dzieci z rodzicami, do tzw. Białej procesji i do sypania kwiatków. Postarajmy się o godne przygotowanie i przeżycie uroczystości Bożego Ciała i całej oktawy.

8. Przypominamy, że w wydarzeniach religijnych, w tym w procesji, obowiązuje dystans min. 1,5 metra lub zakrycie ust i nosa.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa po Mszy św. wieczornej. W sobotę po Mszy św. o 7.00 różaniec z rozważaniami. W niedzielę procesja po Msz św. o godz. 18.00.

10. W niedzielę 6 czerwca o godz. 18.00 w katedrze białostockiej Msza Święta dziękczynna w 30. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Białymstoku.

11. Dziękujemy za ofiary złożone osobiście na trwające w parafii remonty i przesłane na konto parafialne w kwocie 800 zł. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na prace wykończeniowe w kaplicy wieczystej adoracji.

12. Prosimy o noszenie maseczek w kościele i kaplicy adoracji oraz zachowanie dystansu.