1. Z przykrością informujemy, że zmarła Irena Wysocka, matka ks. Stanisława, posługującego w naszej parafii. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek – 17 maja o godz. 14.00 w kościele Niepokalanego Serca Maryi w Dojlidach.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Drogę Światła prowadzoną przez młodzież oazową naszej parafii.

3. W dniach przygotowania do wspomnienia św. Leopolda Mandicia zebraliśmy na tacę 3773 zł. Ofiary zostały przekazane na rzecz Hospicjum w Białymstoku. Bóg zapłać !

5. W środę – 19 maja na Mszy o godz. 18.00 rozpoczynają się rekolekcje „Miesiąc ze św. Józefem”. Po Mszy św. koncert o św. Józefie w wykonaniu Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Książki z rozważaniami są dostępne w zakrystii.

6. W czwartek – 20 maja Instytut Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego zaprasza wszystkich adorujących Najświętszy Sakrament na comiesięczny dzień skupienia: o godz. 17.00 adoracja w kościele, 17.30 nabożeństwo majowe, 18.00 Msza św., a po Mszy spotkanie formacyjne w sali św. Jana Pawła II.

7. W przyszłą niedzielę – 23 maja - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszej parafii jest to świąteczny czas odpustu, połączony z  40 – godzinnym nabożeństwem eucharystycznym /22, 23 i 24 maja/. Msze św. z nauką w sobotę i poniedziałek o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W niedzielę Msze św. wg porządku niedzielnego.

8. W sobotę o 20.00 rozpocznie się Wigilia przed Zesłaniem Ducha Świętego prowadzona przez Oazę, na którą zapraszamy szczególnie młodzież.

9. Jako przygotowanie do 40 – godzinnego nabożeństwa polecamy publikację „Rąbek tajemnicy, czyli rozważania o Eucharystii”. Bezpłatne książki znajdują się na stoliku pod chórem i w zakrystii.

10. Mimo trudności jakie niesie codzienność, nie pozostajemy obojętni wobec cierpienia. Prosimy o wsparcie ofiarami do puszki /przy wyjściu z kościoła/ lub przez stronę Fundacji Siepomaga.pl , Mikołaja Karelus z Białegostoku – dwulatka cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni. Jest to pilna zbiórka na najdroższy lek świata, zebrano już ok. 6,5 miliona zł, brakuje 2,5 miliona.

11. W łączności z Papieżem Franciszkiem i całym Kościołem przez miesiąc maj modlimy się o ustanie epidemii, podczas nabożeństw majowych o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.

12. Bóg zapłać! za ofiary złożone osobiście na trwające w parafii remonty i przesłane na konto parafialne w wysokości 2250 zł.

13. Prosimy o noszenie maseczek w kościele i kaplicy adoracji oraz zachowanie dystansu. W kościele może przebywać 100 osób, w kaplicy 7, dolnym kościele 20 osób.

14. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi na kolejny tydzień.

 

Informacje diecezjalne

15. W trwającym Roku Rodziny Amoris Laetitia, Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Archidiecezjalne Rekolekcje dla Rodzin. Odbędą się one w dniach 21-23 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Program: piątek godz. 19.30 konferencja i modlitwa za rodziny, sobota godz. 19.30 konferencja, modlitwa o Ducha Świętego dla naszych rodzin, możliwość spowiedzi, niedziela godz. 15.00 Eucharystia.

16. Spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sobotę - 22 maja. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w Katedrze białostockiej.

17. W niedzielę 23 maja o godz. 19.30 podczas Mszy Świętej Akademickiej w Archikatedrze Białostockiej rozpocznie się duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie 2023r. Zapraszamy wszystkich młodych do udziału w tej modlitwie, która przybierze cykliczny wymiar. Każdy 23 dzień miesiąca będzie Ogólnopolskim Dniem Modlitwy za ŚDM w Lizbonie.