1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, na potrzeby Seminarium Duchownego w Białymstoku. Zebrano 8652 zł.

2. W poniedziałek 10 maja, wtorek i środę przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Prośmy Boga o dobrą pogodę i błogosławieństwo w pracy na roli, żeby nikomu nie brakowało chleba powszedniego. W naszej parafii będą to dni szczególnej modlitwy za wstawiennictwem św. Leopolda Mandicia. O godz. 18.00 zapraszamy na rekolekcje pod hasłem: Uzdrawiająca moc Eucharystii. Homilie będzie głosił ks. Sebastian Kondzior, kapelan Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. W tych dniach taca przeznaczona będzie na Białostockie Hospicjum.

3. We wtorek – 11 maja Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na wspólną modlitwę: o godz. 17.00 różaniec i Msza św. o godz. 18.00.

4. We środę – 12 maja wspomnienie św. Leopolda Mandicia. Dzień modlitwy za chorych, zwłaszcza na choroby nowotworowe. O godz. 17.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza do kościoła na Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, na Mszę św. o godz. 18.00 i bezpośrednio po Mszy św. na modlitwę o uzdrowienie.

5. W czwartek – 13 maja wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

6. W piątek – 14 maja święto św. Macieja. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego – codziennie o godz. 17.30, przygotowującą do 40 godzinnego nabożeństwa w naszej parafii i odpustu parafialnego.

7. W niedzielę – 16 maja uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 7.30 Msza św. i różaniec w kościele w intencji KŻR św. Szarbela.

8. Również w niedzielę, po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na Drogę Światła prowadzoną przez młodzież oazową naszej parafii. W tym dniu dobrowolnymi ofiarami do puszki po każdej Mszy św. będziemy wspierać Mikołaja Karelus z Białegostoku – dwulatka cierpiącego na SMA /rdzeniowy zanik mięśni/. Jest to pilna zbiórka na najdroższy lek świata, zebrano już prawie 6,5 miliona zł, brakuje 2,5 miliona. Ofiary można złożyć również przez stronę Fundacji Siepomaga.pl.

9. W łączności z Papieżem Franciszkiem i całym Kościołem podjęliśmy wspólną modlitwę o ustanie epidemii, podczas nabożeństw majowych o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.

10. Dziękujemy za pomoc w sadzeniu kwiatów i krzewów wokół naszego kościoła. Mamy nadzieję, że świątynia, kaplica adoracji będą sprzyjały modlitwie i medytacji, a otoczenie kościoła spacerom i odpoczynkowi.

11. Przeżywamy Rok św. Józefa. Z tej racji 19 maja rozpoczniemy miesięczne rekolekcje ze św. Józefem. W każdą środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na konferencję i wspólną modlitwę. Książki z rozważaniami na każdy dzień dostępne są w zakrystii (koszt 10 zł). Szczegółowe informacje pod nr telefonu podanym na plakacie.

12. Bóg zapłać! za ofiary złożone osobiście na trwające w parafii remonty i przesłane na konto parafialne w wysokości 1380 zł. W minionym tygodniu w kaplicy adoracji zostały zakończone prace przy posadzce i dekoracji ścian.

13. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek oraz zachowanie dystansu min. 1.5 metra. Limit wiernych: w kościele 100 osób, w kaplicy adoracji 7 osób, dolnym kościele 20 osób.