1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy kleryka Seminarium Duchownego w Białymstoku. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które przeznaczone są na potrzeby tej uczelni.

2. W poniedziałek – 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00.

3. We wtorek – 4 maja wspomnienie św. Floriana.

4. W czwartek – 6 maja święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwa po Mszy św. o godz. 7.00.

6. W sobotę – 8 maja uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski. Msze św. o 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to dzień imienin Ks. Arcybiskupa Stanisława. Polecajmy Bogu dostojnego Solenizanta.

7. W łączności z Papieżem Franciszkiem i całym Kościołem zachęcamy do wspólnej modlitwy o ustanie epidemii. W naszej parafii będziemy modlić się w tej intencji podczas nabożeństw majowych w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.

8. W sobotę od godz. 10.00 zapraszamy chętnych do prac przy nasadzeniu kwiatów i roślin wokół naszego kościoła. Prosimy o zabranie narzędzi ogrodniczych.

9. Bóg zapłać! za przesłane ofiary 750 zł. na konto parafialne, jak również ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę na trwające w parafii remonty.

10. Przypominamy o zasadach sanitarnych, obowiązku noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu min.1.5 metra. Limit wiernych: w kościele 100 osób, w kaplicy adoracji 7 osób, dolnym kościele 20 osób.

11. Program masowych szczepień przeciwko covid-19 pozwala na zaszczepienie się w punktach w Choroszczy i w Łapach. Bliższe informacje: Choroszcz – tel. 570 800 633 i 570 600 233, Łapy – tel. 570 100 433 i 570 500 433.

12. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Polecamy artykuł "Świat potrzebuje ludzi otwartych na Ducha Świętego", który tematycznie jest związany z uroczystością Zesłania Ducha Świętego, 40 – godzinnym nabożeństwem w naszej parafii i odpustem parafialnym. Proponujemy również wywiad z ks. Marianem Strankowskim, rektorem białostockiego Seminarium Duchownego, o powołaniu do kapłaństwa oraz pomocy, z jaką każdy z nas może przyjść osobom przygotowującym się do tego sakramentu. Czasopismo znajduje się na stoliku pod chórem, ewentualne ofiary można złożyć do skarbonki