1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

2. Podajemy do wiadomości, że 21 kwietnia zmarł Arcybiskup Archidiecezji Warmińskiej Wojciech Ziemba, w latach 2000-2006 Arcybiskup Metropolita Białostocki. Msza Święta pogrzebowa będzie we wtorek 27 kwietnia o godz. 12 w bazylice katedralnej św. Jakuba Apostoła w Olsztynie, transmitowana na archwarmia.pl oraz radioolsztyn.pl. W naszej parafii za ks. Arcybiskupa Wojciecha będzie Msza św. w piątek – 30 kwietnia o godz. 18.00.

3. Alumn Michał Rogucki, nasz parafianin, przyjmie święcenia kapłańskie w stopniu diakonatu 28 maja 2021 roku w Archikatedrze Białostockiej. Módlmy się w jego intencji, jak też prośmy Boga o nowe powołania do kapłaństwa z naszej wspólnoty.

4. We wtorek – 27 kwietnia Msza św. o godz. 18.00 w intencji Rycerstwa Niepokalanej, a następnie spotkanie w Sali 24.

5. W czwartek – 29 kwietnia święto św. Katarzyny Sieneńskiej. 42. Rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego.

6. W sobotę – 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwa różańcowa z rozważaniami. Jest to również dzień imienin ks. Józefa Wiśniewskiego. Pamiętajmy w modlitwie o byłym proboszczu naszej parafii.

7. W sobotę – 1 maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 17.30. W niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Wyjątkowo nabożeństwo 1 maja będzie po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Informujemy, że w otoczeniu naszego kościoła możemy się czuć bezpiecznej, ponieważ do monitoringu istniejącego przy Domu pogrzebowym został dołączony monitoring naszej świątyni. Kamery obejmują plac przykościelny z trzech stron, dlatego już dziś prosimy o zwrot „pożyczonych” w ostatnim czasie, kwiatów z dużych donic.

9. W minionym tygodniu na trwające w parafii remonty wpłynęło 1400 zł. Bóg zapłać! za każdy dar serca, również za ofiary dziś złożone na tacę, przeznaczone na ten cel. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Białymstoku.

10. Przypominamy, że w naszym kościele, zgodnie ze wskazaniami Konferencji Episkopatu Polski i naszego Arcybiskupa wierni mają możliwość wybrania sposobu przyjęcia Komunii świętej u stóp ołtarza, który symbolizuje Chrystusa:

- w postawie klęczącej / przyjęcie Komunii św. do ust/,

- w postawie stojącej /przyjęcie Komunii św. do ust, po wcześniejszym przyklęknięciu lub skłonie/,

- przyjęcie Komunii św. na rękę z pełnym szacunkiem /spożycie natychmiast przed kapłanem, albo czyniąc jeden krok - obok kapłana/.

Każdy z proponowanych sposobów przyjęcia Komunii św. jest godny i dozwolony , wymaga największego szacunku właściwego dla Najświętszego Sakramentu, w którym jest prawdziwie obecny Chrystus Pan.

11. Przypominamy o zasadach sanitarnych, obowiązku noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu min.1.5 metra. Limit wiernych: w kościele 75 osób, w kaplicy adoracji 5 osób, dolnym kościele 15 osób.Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na kolejny tydzień.