1. Trwamy w wielkanocnej radości ze Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Informujemy, że nasz parafianin, alumn Michał Rogucki, otrzymał pozytywną opinię Rady Księży Profesorów AWSD i przyjmie święcenia kapłańskie w stopniu diakonatu 28 maja 2021 roku w Archikatedrze Białostockiej. Módlmy się o nowe powołania do kapłaństwa z naszej wspólnoty parafialnej , o wytrwałość w posłudze i łaski potrzebne w drodze do kapłaństwa dla Michała.

3. Z powodu trwającej epidemii i obowiązujących restrykcji sanitarnych I Komunia w naszej parafii będzie 29 maja /sobota/, 30 maja /niedziela/ a także 5 czerwca /sobota/. Dzieci w mniejszych grupach przyjmą I Komunię świętą, co pozwoli na uczestnictwo w Uroczystości przynajmniej niewielkiej liczbie osób z rodziny, zachowując jednocześnie niezbędne wymagania sanitarne. Wszystkie Msze św. I Komunijne będą transmitowane. Szczegółowe informacje dotyczące godzin, grup zostaną podane rodzicom dzieci kl III przez katechetów, a także drogą elektroniczną i przez kanały komunikacji do nauki zdalnej używanej przez szkoły.

4. W piątek – 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00.

5. W sobotę – 24 kwietnia uroczystość św. Jerzego, głównego Patrona naszej Archidiecezji i Seminarium Duchownego. Dzień imienin ks. Jerzego, którego polecamy w modlitwie opiece przemożnego Patrona. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00.

6. W kaplicy Wieczystej Adoracji trwają prace wykończeniowe na ścianach oraz przy posadzce. Wszystkie elementy wcześniej znajdujące się w kaplicy adoracji: witraże, droga krzyżowa, ołtarz, tablice pamiątkowe zostały już umieszczone w dolnym kościele, który też został odmalowany. Część oświetlenia zostało zmienione na nowe. Bardzo serdecznie dziękujemy mężczyznom z naszej parafii za wykonanie tych prac.

7. W minionym tygodniu na trwające w parafii remonty wpłynęło 3870 zł. Bóg zapłać! za złożone ofiary. Również na ten cel przeznaczymy ofiary składane na tacę w najbliższą niedzielę.

8. Główny Urząd Statystyczny przypomina, że od 1 kwietnia 2021 roku na terenie całego kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisu dokonujemy za pomocą aplikacji na stronie www.spis.gov.pl albo w siedzibie Urzędu Gminy /Miasta lub Urzędu Statycznego w Białymstoku lub telefonicznie /numer infolinii spisowej 22/279 99 99/.

9. Przypominamy o dezynfekcji rąk w kościele i kaplicy adoracji, noszenie maseczek, oraz zachowanie dystansu min.1.5 metra. Limit wiernych: w kościele 75 osób, w kaplicy adoracji 5 osób, w dolnym kościele 15 osób.

10. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy nas pokojem serca i nam błogosławi.