1. Dziś rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Od wczoraj obowiązują nas nowe restrykcje. Wspierając się wzajemnie, bardzo prosimy o respektowanie przepisów i ograniczeń, noszenie maseczek, dezynfekcji rąk w kościele i kaplicy adoracji oraz zachowanie dystansu min.1.5 metra. Limit wiernych: w kościele 75 osób, w kaplicy adoracji 5 osób, w dolnym kościele 15 osób. W celu umożliwienia uczestnictwa w liturgii w dniu dzisiejszym, w Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny będą celebrowane dodatkowe Msze św. o 14.30, 15.30 i 16.30. 

2. Do spowiedzi przed Świętami można przystąpić: w poniedziałek, wtorek i środę: od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 17.00 do 19.00. W Wielki Czwartek od godz. 14.00 do 17.45. W Wielki Piątek od godz. 9.00 do 15.00. W Wielką Sobotę od godz. 9.00 do godz. 18.00.

3. Do kosza Caritas ustawionego przed głównym ołtarzem, można złożyć skarbonki i ofiary jałmużny wielkopostnej, na leczenie osób starszych dotkniętych chorobą Covid 19.

4. Nabożeństwa: Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Wielki Piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa o godz. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Wielka Sobota: Wigilia Paschalna o godz. 20.00., świecenie pokarmów od godz. 9.00 do 18.00 co pół godziny /w przypadku dużej ilości osób – co 15 minut/, Nocna adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 22.00 do 6.00. Zapraszamy wspólnoty i grupy z naszej parafii do animowania adoracji w poszczególnych godzinach.

5. Szczegółowy grafik nabożeństw i spowiedzi dostępny jest w gablotach, na stronie internetowej parafii oraz na Facebooku. W gablotach jest też grafik transmisji celebracji świątecznych w TVP.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 w Wielki Czwartek do godz. 8.00 w Niedzielę Wielkanocną odbywa się w kościele. Kaplica Adoracji w tym czasie pozostaje zamknięta.

7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły /osoby od 18 do 60 roku życia/ i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych /od 14 roku życia/.

8. Niedziela Wielkanocna - rezurekcja o godz. 6.00, nie ma Mszy św. o 7.30. Procesja tylko w kościele, ograniczona do asysty i celebransów. Tego dnia oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę oraz dodatkowe Msze św. o godz. 14.30, 15.30 i 16.30. Dla wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św. z poważnych przyczyn, do 30 maja obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i świątecznej.

9. W minionym tygodniu na trwające w parafii remonty wpłynęło 2700 zł. Ofiary dziś złożone na tacę również są przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać! za każdy dar serca i wsparcie.

10. Składamy serdeczne podziękowanie anonimowym, dyskretnym i hojnym sponsorom za przekazanie środków na sfinansowanie nowego krzyża ołtarzowego w naszej parafii. Na ten cel przekazano 8600 zł, co pozwoli sfinansować także nowe świeczniki przy ołtarzu głównym.

11. Życzymy dobrego dnia oraz owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.