OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE            III Niedziela zwykła    26 stycznia 2020

Wstęp do Mszy św:

Dziś obchodzimy, ustanowioną przez Papieża Franciszka w całym Kościele Niedzielę Słowa Bożego, poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego, aby zrozumieć niewyczerpalne bogactwo pochodzące z nieustannego dialogu między Bogiem a Jego ludem.  

1. W następną niedzielę – 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Błogosławieństwo gromnic. Pożegnanie żłóbka. Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Taca przeznaczona na zakony klauzurowe. Główne obchody diecezjalne pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego odbędą się w Katedrze Białostockiej o godz. 11.00. Gromnice do nabycia już dziś i przez cały tydzień w zakrystii. W przyszłą niedzielę również przy wejściach do kościoła. Ofiara za parę 10 zł. Ofiary przeznaczone są na potrzeby ministrantów w naszej parafii.

2. W poniedziałek – 27 stycznia – kancelaria parafialna po południu będzie nieczynna. W nagłych przypadkach prosimy kontaktować się z księdzem dyżurnym telefonicznie /telefon komórkowy/.

3. We wtorek – 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. Msza św. o godz. 18.00 w intencji Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy spotkanie w sali św. Marty.

4. We środę – 29 stycznia – wspomnienie bł. Bolesławy Lament.

5. W piątek – 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W sobotę po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę miesiąca /różaniec z rozważaniami i litania/. W niedzielę po Mszy o godz. 9.00 adoracja eucharystyczna.

7. Spotkanie noworoczne Rodziny Radia Maryja odbędzie się w niedzielę 2 lutego w parafii Zwiastowania NMP w Dobrzyniewie. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00.

8. Dziękujemy za wsparcie akcji Fundacji Serce w Sercu „Paczuszka dla maluszka” –pomagającej dzieciom z Domu Samotnej Matki w Supraślu. Taką pomoc można jeszcze okazać do 2 lutego. 

9. Nasza parafia organizuje 8 lutego od godz. 18.00 w Domu Gościnnym Alt w Kurianach karnawałowy „Bal na 100 par”. Koszt 130 zł od osoby. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na Facebooku. Zapisy u ks. Rafała.

10. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i składane ofiary. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:  

27 stycznia (poniedziałek) od godz. 16:00

• ul. Towarowa 16 cały blok• ul. Towarowa 17• ul. Towarowa 20 cały blok• ul. Towarowa 22 cały blok• ul. Towarowa 28 nowy blok

28 stycznia (wtorek) od godz. 16:00

• ul. Kujawska 5A - blok• ul. Kujawska 5B - blok• ul. Warmińska 29 – blok• ul. Warmińska 31 – blok• ul. Wołyńska – domy prywatne• ul. Warmińska – domy prywatne

29 stycznia (środa) od godz. 16:00

• ul. Sybiraków 1 cały blok• 

ul. Sybiraków 3 cały blok• ul. Sybiraków 5 cały blok• ul. Sybiraków 7 cały blok• ul. Sybiraków 9 cały blok

30 stycznia (czwartek) od godz. 16:00

• ul. Sybiraków 11 cały blok• ul. Sybiraków 15 cały blok• ul. Sybiraków 17 cały blok• ul. Sybiraków 19 cały blok

31 stycznia (piątek) od godz. 16:00

• ul. Andrukiewicza 2 cały blok• ul. Andrukiewicza 4 cały blok• ul. Piasta 152• ul. Wołyńska 148 cały blok• ul. Andrukiewicza 13 cały blok• ul. Andrukiewicza 15 cały blok

1 lutego (sobota) od godz. 10:00

• ul. Pomorska, Zbożowa, Małopolska, Opolska, Wakacyjna, Łużycka, Zaułek Olsztyński, Wielkopolska

Program wizyty duszpasterskiej jest dostępny na stronie internetowej parafii, na facebooku i w gablotach kościoła. Nowych mieszkańców naszej parafii i tych, którzy dotychczas nie przyjmowali kolędy, pragnących spotkać się z księdzem podczas wizyty duszpasterskiej, prosimy o zgłaszanie się w kancelarii, zakrystii lub drogą telefoniczną, mailową.