1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Laetare, zachęcającado radości ze zbawienia, które Bóg daje każdemu człowiekowi.

2. W czwartek – 18 marca Instytut Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego zaprasza wszystkich adorujących Najświętszy Sakrament, na comiesięczny dzień skupienia: o godz. 17.30 modlitwa w kościele, o godz. 18.00 Msza św., a po Mszy spotkanie formacyjne w sali św. Jana Pawła II.

3. Również 18 marca przypada dzień imienin Ks. Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.

4. W piątek – 19 marca Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Początek Roku Rodziny „Amoris laetitia”. W tym dniu po każdej Mszy św. będziemy odmawiać prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, co łączy się z uzyskaniem odpustu zupełnego.

5. Również 19 marca rozpoczynają się w naszej parafiiRekolekcje wielkopostnektóre wygłosi ks. Adam Anuszkiewicz. Msze św. z naukami; piątek i sobota o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W niedzielę podczas każdej Mszy św. 

6. Bardzo prosimy, aby rodzice pomogli dzieciom i młodzieży w uczestnictwie w rekolekcjach oraz w przystąpieniu dosakramentu pokuty i komunii wielkanocnej. Dzieci zapraszamy szczególnie w piątek 19 marca o 16.30 na Mszę św. i o 17.30 na Drogę krzyżową, w sobotę 20 marca na Mszę św. o godz. 16.30 i w niedzielę 21 marca na Mszę św. o godz. 10.30. W sobotę o godz. 19.00 spotkanie modlitewne dla młodzieży.

7. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą miały miejsce w drugim dniu parafialnych rekolekcji wielkopostnych, tj. w sobotę 20 marca od godz. 10.00. Chorych można zgłaszać w niedzielę po każdej Mszy św. w zakrystii, w tygodniu w kancelarii parafialnej.

8. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych w naszej parafii: każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci godz. 17.30, dla dorosłych o godz. 18.45; Gorzkie Żale wtorek, czwartek o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

9. Za tydzień o godz. 7.30 Msza św. w intencji KŻR św. Józefa. Po Mszy św. różaniec w kościele.

10. W zakrystii można nabyć „paschałki” – świece rozprowadzane przez Caritas. Mogą one posłużyć do liturgii Wigilii Paschalnej przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych oraz na stół wielkanocny. Ofiara za świecę dużą – 10 zł, za świece małą – 6 zł.

11. Przypominamy o obowiązku noszenia właściwych maseczek ochronnych w kościele i kaplicy adoracji, dezynfekcji rąk i zachowanie dystansu min. 1.5 metra.

12. Bóg zapłać! za ofiary przekazane na trwające w parafii remonty. W minionym tygodniu wpłynęło 1.950 zł.

13. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas wszystkich czasem łaski i zbawienia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo