1. Bóg zapłać! za ofiary złożone tydzień temu na lek dla Kuby, zebrano 5.031 zł. Dziś taca przeznaczona jest na Archidiecezjalne Seminarium Duchowne w Białymstoku.Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Wojciecha, ojca duchownego seminarium.

2. W poniedziałek – 22 lutego święto Katedry św. Piotra, Apostoła. W naszych modlitwach pamiętamy o papieżu Franciszku, następcy św. Piotra.

3. We wtorek – 23 lutego wspomnienie św. Polikarpa. Msza św. wieczorna w intencji Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy spotkanie w Sali św. Marty.

4. We środę – 24 lutego – przypada 22 rocznica tragicznej śmierci ks. proboszcza Stanisława Andrukiewicza. Pamiętając w modlitwie o pierwszym Proboszczu naszej parafii, zapraszamy na uroczystą Mszę św. z nieszporami za zmarłych o godz. 18.00. Po Mszy modlitwa przy grobie.

5. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: każdy piątek WP Droga Krzyżowa dla dzieci godz. 17.30, dla dorosłych o godz. 18.45; Gorzkie Żale wtorek, czwartek o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. 

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą 19 - 21 marca. Bardzo prosimy, aby rodzice pomogli dzieciom i młodzieży w uczestnictwie oraz w przystąpieniu do sakramentu pokuty i komunii wielkanocnej.

7. Dziękujemy drodzy parafianie za ofiary składane na prace remontowe. 

8. Zakończył się podstawowy remont budowlany kaplicy wieczystej adoracji, kancelarii, klatki schodowej, łazienki i poczekalni przy kancelarii. Aktualnie prowadzone są prace instalacyjne i wykończeniowe. Przygotowywane są nowe ławki do kaplicy, ołtarz wystawienia Najświętszego Sakramentu, witraże, konfesjonał, wiatrołap i meble do kancelarii. 

9. Trwa malowanie dolnego kościoła, wymiana starego oświetlenia, przygotowanie do przeniesienia wszystkich elementów dekoracyjnych ze starej kaplicy adoracji: ołtarza, drogi krzyżowej, tablic pamiątkowych, witraży, pamiątek martyrologium Narodu Polskiego. Docelowo dolny kościół, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Sybiraków i wystawy  Golgota Wschodu, stanie się integralną częścią przestrzeni poświęconej tej tematyce.

10. Za tydzień taca przeznaczona będzie na trwające w parafii prace remontowe, natomiast dobrowolną ofiarą wielkopostną do puszek będziemy mogli wspomóc misje polskich misjonarzy.

11. Rozpoczął się nabór uczniów do następujących szkół i ośrodków: Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Warmińskiej 55, Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Pogodni” przy parafii NMP Matki Kościoła. 

12. Informujemy, że jest możliwość bezpłatnego szczepienia jeszcze w lutym przeciw covid-19 dla seniorów, 90+, 80+ i 70+. Zgłoszenia pod numerem tel. 501 665 227.

13. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza na schodach kościoła. Nadal mamy obowiązek noszenia maseczki w kościele i kaplicy adoracji, dezynfekcji rąk i zachowanie dystansu min. 1.5 metra. Limit osób; w kościele maks. 100 , w Kaplicy Adoracji - 7. 

14. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, wytrwałości w postanowieniach wielkopostnych, pokoju i radości. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.