1. Bóg zapłać! za ofiary złożone tydzień temu na lek dla Nikosia, zebrano 6.142 zł. Naszej pomocy potrzebuje też dwuletni Kuba Suchodoła, cierpiący na tę samą chorobę - rdzeniowy zanik mięśni. Prosimy, aby dziś ofiarami do puszki - w miarę możliwości, wesprzeć kolejne chore dziecko.

2. W poniedziałek – 15 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na konferencję „Czterdzieści dni by stać się lepszym” wprowadzającą w owocne przeżywanie Wielkiego Postu. Po konferencji będzie można otrzymać zdrapkę z propozycją zadań wielkopostnych na każdy dzień.

3. W środę – 17 lutego – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Tego dnia obwiązuje post ścisły: trzy posiłki w tym jeden do syta /od 18 do 60 roku życia/ i abstynencja od pokarmów mięsnych /od 14 roku życia/. Po każdej Mszy św. osoby chętne będą miały możliwość odebrania zdrapki wielkopostnej.

4. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: każdy piątek WP Droga Krzyżowa dla dzieci godz. 17.30, dla dorosłych o godz. 18.45; Gorzkie Żale wtorek, czwartek o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. 
5. Rekolekcje wielkopostne przed V niedzielą WP 19-21 marca. W piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o 7.00, 9.00, 18.00, w niedzielę nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św. Bardzo prosimy, aby rodzice pomogli dzieciom i młodzieżyw uczestnictwie w rekolekcjach parafialnych oraz w przystąpieniu do sakramentu pokuty i komunii wielkanocnej.

6. We czwartek – 18 lutego Instytut Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego zapraszamy wszystkich adorujących Najświętszy Sakrament, na comiesięczny dzień skupienia: o godz. 17.30 modlitwa w kościele, o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy spotkanie formacyjne w sali św. Jana Pawła II.

7. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski piątek I tygodnia Wielkiego Postu jest dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. W naszej parafii będziemy Bogu polecać te intencje w piątek 19 lutego,szczególnie podczas Drogi Krzyżowej o godz. 18.45.

8. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na Archidiecezjalne Seminarium Duchowne w Białymstoku. O godz. 7.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji Koła Żywego Różańca św. o. Pio. Po Mszy św. różaniec w kościele.

9. Dziękujemy drodzy parafianie za ofiary składane na prace remontowe. W minionym tygodniu w ofiarach indywidualnych i na konto wpłynęło 3.815 zł. 

10. Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy włączyli się w akcję odśnieżania placu przy naszym kościele. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza na schodach kościoła.

11. Szkoła Podstawowa nr 19 przy ul. Mieszka I 18 ogłasza nabór na rok szkolny 21/22: sześciolatków do oddziałów przedszkolnych, uczniów do klas pierwszych i czwartej sportowej.

12. Nadal mamy obowiązek noszenia maseczki w kościele i kaplicy adoracji, dezynfekcji rąk i zachowanie dystansu min. 1.5 metra. Limit osób; w kościele maks. 100 , w Kaplicy Adoracji - 7. 
13. Dziś dzień Św. Walentego tzw. walentynki. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli, miłości wzajemnej, pokoju i radości. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.