1. Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, a także "Dzień solidarności z Chorwacją" – ofiarą do puszek, w miarę naszych możliwości prosimy o wsparcie poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które miało miejsce 29 grudnia 2020 roku i 6 stycznia 2021. Po każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać świece gromniczne. Ofiary złożone za świece będą wsparciem funduszu ministrantów naszej parafii. 

2. W minionym tygodniu w naszej parafii miał miejsce obrzęd wyświęcenia nowego ministranta. Życzymy Szymonowi wytrwałości i błogosławieństwa Bożego Jego rodzinie. Zapraszamy do grona ministrantów nowych kandydatów. Zapisy i szczegóły u ks. Rafała Danilczuka. 

3. W poniedziałek – 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła. Zakończenie 31 Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. 

4. We wtorek – 26 stycznia – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. Msza św. o godz. 18.00 w intencji Rycerstwa Niepokalanej.

5. W czwartek – 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

6. W piątek – 29 stycznia – wspomnienie bł. Bolesławy Lament.

7. Bóg zapłać! wszystkim, którzy wspierają te prace remontowe w naszej parafii. W minionym tygodniu w ofiarach indywidualnych i na konto wpłynęło 18.830 zł. Dziękujemy  drodzy parafianie za tak hojne wsparcie, w bardzo trudnym czasie pandemii, kiedy wielu z nas boryka się z kłopotami finansowymi.

8. Kontynuujemy nasze wyjątkowe kolędowanie. Spotykamy się w kościele o godzinie 19.00 na Mszy świętej prosząc Boga o błogosławieństwo dla rodzin naszej Parafii. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic:  

25 STYCZNIA

- PONIEDZIAŁEK

ul. Andrukiewicza 2

ul. Andrukiewicza 4

ul. Piasta 152

ul. Piasta Stara 

- domy pryw.

ul. Wołyńska 148

ul. Andrukiewicza 13

ul. Andrukiewicza 15


26 STYCZNIA

- WTOREK

ul. Nowowarszawska

ul. Kujawska 

– domy pryw.

ul. Gospodarska


27 STYCZNIA

- ŚRODA

ul. Andrukiewicza 6

ul. Andrukiewicza 7

ul. Andrukiewicza 9

ul. Andrukiewicza 11

ul. Wołyńska 144


28 STYCZNIA

- CZWARTEK

ul. Sybiraków 4

ul. Sybiraków 4a

ul. Sybiraków 6

ul. Sybiraków 8

ul. Sybiraków 10

ul. Sybiraków 12

ul. Sybiraków 14

ul. Sybiraków 16

ul. Sybiraków 16a

ul. Sybiraków 18

ul. Sybiraków 20


29 STYCZNIA

- PIĄTEK

ul. Pomorska

ul. Zbożowa

ul. Małopolska

ul. Opolska

ul. Wakacyjna

ul. Łużycka

Zaułek Olsztyński

ul. Wielkopolska

9. Porządek kolędowania podany jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Ze względu na obowiązujące normy sanitarne, prosimy o przyniesienie wody do poświęcenia we własnych naczyniach. Sprawowana Eucharystia to dar serca nas - Duszpasterzy i wyraz wdzięczności za wszelką życzliwość. Prosimy o włączenie się we wspólną modlitwę w domu osoby nie mogące przybyć do kościoła.Zachęcamy do udziału we Mszy św. kolędowej w tym tygodniu, tych, którzy nie mogli uczestniczyć we wcześniejszych terminach. 

10. Mając na uwadze bieżące wydatki parafii i prowadzone prace remontowe, w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na remonty. Możemy także według potrzeby serca wesprzeć budżet wpłacając ofiary na konto, złożyć ofiarę na tacę w kopercie lub w kancelarii parafialnej.

11. Nadal mamy obowiązek noszenia maseczki w kościele i kaplicy adoracji, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu min. 1.5 metra.Limit osób; w kościele maks. 100 , w Kaplicy Adoracji - 7.

12. Wobec zapowiadanych na poniedziałek i wtorek opadów śniegu, zapraszamy chętne osoby do akcji odśnieżania placu przy naszym kościele. Będziemy wdzięczni, za każdą bezinteresowną pomoc.

13. Niech Bóg nam błogosławi, udziela zdrowia i wszelkich łask na nowy tydzień.