Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia parafialne 9 czerwca 2019 r.

1. W dniu dzisiejszym w kościele przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za odmówienie hymnu O stworzycielu Duchu przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.

2. W ubiegły piątek (7.06), ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki, przyjął rezygnację ks. Proboszcza Józefa Wiśniewskiego z urzędu proboszcza. Księdzu Proboszczowi dziękujemy za wieloletnią posługę w naszej parafii, za włożoną pracę w piękno naszej świątyni i ojcowską troskę. Ksiądz Arcybiskup mianował do naszej parafii nowego proboszcza ks. dr. Józefa Kozłowskiego, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Białostockiej. Kanoniczne objęcie parafii będzie miało miejsce 4 sierpnia. Szczegółowe informacje będą podane w najbliższym czasie.

3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7:00; 9:00 i o godz. 18:00.

4. W najbliższą niedziele uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

5. W niedzielę (16.06) o godz. 7:30 Msza św. w int. KŻR św. Antoniego. Po Mszy św. różaniec w kościele. Po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie formacyjne dla uczniów klasy VI przed sakramentem bierzmowania.

6. W czwartek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy. W tym dniu o godz. 9:00 Msza św. wotywna. Będzie możliwość złożenia ofiary na Msze św. składkowe, które zbierane będą w tym dniu w kaplicy św. Antoniego.

7. We wtorek (11.06), Msza św. o godz. 18:00 w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja. O godz. 17:00 różaniec w kaplicy. We środę (12.06), Msza św. o godz. 18:00 w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci, W piątek (14.06) zapraszamy na spotkanie członków Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ, które odbędzie się po Mszy św. o godz. 18:00 w sali św. Jana Pawła II.

8. W dniach 21-23 czerwca 2019 (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Szczegóły w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

9. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na Caritas w ramach akcji „Kilometry Dobra”. Za tydzień będą zbierane przez młodzież z ruchu światło-życie naszej parafii na dofinansowanie letnich rekolekcji oazowych.

About Rafał Zakrzewski