Wniebowstąpienie Pana Jezusa

Ogłoszenia parafialne 2 czerwca 2019 r.

1. Informujemy naszych parafian że nasz parafianin ks. Piotr Szmigielskiego wczoraj przyjął z rąk ks. Abp Tadeusza Wojdy, święcenia kapłańskie. Jest to ogromna radość nie tylko dla rodziny ks. Piotra, ale również dla nasz jako wspólnoty parafialnej. Jest to święto całej wspólnoty, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, dzisiaj na Mszę św. prymicyjną ks. Piotra, którą odprawi o godz. 10:30. Procesyjne przejście ks. Prymicjanta z domu rodzinnego przy ul. Mieszka 11 do kościoła rozpocznie się o godz. 10:00.

2. W sobotę (8.06.), przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy 40 godz. – nabożeństwo, które poprowadzi ks. Wojciech Niemotko, kapelan Białostockiego Centrum Onkologicznego w Białymstoku . Msza św. z kazaniem w sobotę o godz. 7:00, 9:00, i o godz. 18:00. W niedzielę Msze św. wg. porządku niedzielnego. W poniedziałek, (10.06) po uroczystości Zesłania Ducha Świętego – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. z kazaniem o godz. 7:00; 9:00; i o godz. 18:00.

3. W najbliższą niedzielę nasza parafia będzie przeżywała odpust parafialny. Młodzież z naszej parafii za tydzień na Mszy św. o godz. 18:00 otrzyma sakrament bierzmowania. Spowiedź bierzmowanych i świadków w sobotę (8.09) od godz. 8.30. Zapraszamy młodzież na Mszę św. i próbę jutro (poniedziałek) na godz. 18:00.

4. W tygodniu przypada: poniedziałek (3.06) – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczennicy; środa (5.06) – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika; sobota (8.06.) – wspomnienie św. Jadwigi Królowej; pierwszy czwartek i piątek.

5. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.

6. Wychodząc z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na Centrum Formacji Katechetyczno-Pastoralnej w Białymstoku i KUL. Za tydzień ofiary do puszki będą przeznaczone na akcję Caritas „Kilometry Dobra”

7. W sali św. Marty można nabyć nowy numer „Drogi Miłosierdzia”.

About Rafał Zakrzewski