VI Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne 26 maja 2019 r.

1. W przyszłą niedzielę (2.06) uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W tygodniu: środa (29.05) – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; czwartek (30.05) święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej; piątek (31,05) wspomnienie św. Justyna, męczennika; pierwszy piątek i niedziela miesiąca.

3. W piątek (31.05.), rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy codziennie na godz. 18:00. Za udział w nowennie można uzyskać odpust zupełny.

4. W najbliższą sobotę (1.06), nasz parafianin dk. Piotr Szmigielski przyjmie o godz. 15:00 w bazylice katedralnej święcenia kapłańskie. Mszę św. Prymicyjną ks. Piotr odprawi w następną niedzielę w naszym kościele o godz. 10:30. Porządek uroczystości będzie następujący: o godz. 10:00 – wyjście Ks. Prymicjanta z domu przy ul. Mieszka I 11 i procesyjne przejście do kościoła; powitanie Ks. Piotra przez przedstawicieli poszczególnych wspólnot w kościele.

5. Zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania na Mszę św. i próbę 3 czerwca (poniedziałek), na godz. 18:00. Spowiedź kandydatów do bierzmowania i świadków, odbędzie się w sobotę (8.06).

6. Za tydzień wychodząc z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

7. Radio Maryja zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Lichenia, Warszawy i Loretta. Szczegóły w Sali św. Marty.

8. Ogłoszenie Ks. Proboszcza: Po doświadczeniach wielkanocnych z udzielaniem Komunii św. w formie procesyjnej powracamy do tradycyjnej formy udzielania w formie klęczącej na stopniu przed prezbiterium. Klękają zdrowi i sprawni, kto nie może uklęknąć przyjmuje Komunię św. w postawie stojącej. Jest jeszcze prośba aby ludzie czekający nie napierali na tych którzy wstają od Komunii św. przez 20 – cia lat jeszcze nigdy się nie zdarzyło, aby zabrakło Komunii św. dla wszystkich.

About Rafał Zakrzewski